Діяльність Комітету

Аудіо Фото

Медіа-архів

RSS
03 березня 2017, 11:11

Висновок Комітету про проект Закону України про внесення змін до статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» (щодо поіменних голосувань на засіданнях виконкомів місцевих рад) (реєстр. № 3554 від 27.11.2015 р.)

Комітет з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування за дорученням Голови Верховної Ради України В.Гройсмана розглянув проект Закону України про внесення змін до статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» (щодо поіменних голосувань на засіданнях виконкомів місцевих рад) (реєстр. № 3554  від 27.11.2015 р.), поданий народними депутатами України С.Євтушком, Г.Гопко, І.Гузем, О.Жолобецьким, І.Крульком, О.Кодолою, В.Войціцькою, Н.Веселовою.

За визначенням суб’єктів права законодавчої ініціативи, законопроект покликаний зробити голосування у всіх виконавчих комітетах місцевих рад поіменними, а результати голосувань – загальнодоступними, що підвищить відповідальність і якість роботи кожної посадової особи місцевого самоврядування.

Авторами законопроекту пропонуються зміни до частини шостої статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», відповідно до яких рішення виконавчого комітету ради приймаються на його засіданні більшістю голосів від загального складу виконавчого комітету відкритим поіменним голосуванням і підписуються сільським, селищним, міським головою, головою районної у місті ради. Передбачається, що процедура відкритого поіменного голосування визначається регламентом відповідної ради, а його результати розміщуються в день голосування і постійно зберігаються на офіційному веб-сайті ради.

Комітет з питань запобігання і протидії корупції у висновку від 28.01.2016 р. № 04-19/17-7336 зазначає, що у проекті акта не виявлено корупціогенних факторів – проект акта відповідає вимогам антикорупційного законодавства.

Всеукраїнська асоціація органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України» у висновку від 26.01.2016 р. № 5-10 пропонує за результатами розгляду у першому читанні законопроект відхилити. На думку Асоціації, питання, зазначене у законопроекті, не становить предмету закону та не узгоджується з пунктом 15 частини першої статті 92 Конституції України і має регулюватися місцевою радою.

Головне науково-експертне управління Апарату Верховної Ради України у висновку від 19.01.2016 р. № 16/3-36/3554 не підтримує прийняття законопроекту та виловлює пропозицію щодо комплексного удосконалення Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».  На думку фахівців Управління, з огляду на принцип розподілу повноважень між представницькими та виконавчими органами місцевого самоврядування процедура голосування має визначатись не регламентом відповідної ради, як пропонується у законопроекті, а безпосередньо виконавчим комітетом ради.

Заслухавши інформацію підкомітету з питань місцевого самоврядування, з’ясувавши позицію народних депутатів України – членів Комітету, запрошених на засідання осіб, взявши до уваги висновки Головного науково-експертного управління Апарату Верховної Ради України, Комітету з питань запобігання і протидії корупції, Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України» та всебічно обговоривши питання,  

Комітет   у х в а л и в:

1. Рекомендувати Верховній Раді України відповідно до пункту 3 частини першої статті 114 Регламенту Верховної Ради України проект Закону України про внесення змін до статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» (щодо поіменних голосувань на засіданнях виконкомів місцевих рад) (реєстр. № 3554  від 27.11.2015 р.), поданий народними депутатами України С.Євтушком, Г.Гопко, І.Гузем, О.Жолобецьким, І.Крульком, О.Кодолою, В.Войціцькою, Н.Веселовою, за наслідками розгляду в першому читанні повернути суб’єкту права законодавчої ініціативи на доопрацювання.

2. Визначити співдоповідачем з цього питання на пленарному засіданні Верховної Ради України народного депутата України, голову підкомітету з питань місцевого самоврядування Ю.Бублика.