Комітет з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування за дорученням Голови Верховної Ради України В.Гройсмана розглянув проект Закону України про внесення змін до Закону України «Про порядок обчислення скликань представницьких органів місцевого самоврядування (рад)» щодо поновлення єдиного порядку обчислення скликань (реєстр. № 2294а від 06.07.2015р.), поданий народними депутатами України О.Бойко, О.Ледовських, М.Федоруком, С.Кудлаєнком.
Зазначений законопроект, за визначенням суб‘єктів права законодавчої
ініціативи, спрямований на поновлення єдиного порядку обчислення
скликань представницьких органів місцевого самоврядування (рад).
Автори законопроекту пропонують внести зміни до статей 1, 2 та статті 4 «Прикінцеві положення» Закону України «Про порядок обчислення скликань представницьких органів місцевого самоврядування (рад)» і встановити вимоги щодо поновлення єдиного порядку обліку скликань усіх представницьких органів місцевого самоврядування (рад) в Україні.
Комітет з питань бюджету у висновку від 04.10.2015 р. № 04-13/8-2584 зазначає, що законопроект не матиме впливу на показники бюджетів.
Комітет з питань запобігання і протидії корупції у висновку від 03.11.2015 р. № 04-19/17-4829 вказує, що у проекті акта не виявлено корупціогенних факторів – проект акта відповідає вимогам антикорупційного законодавства.
Головне науково-експертне управління Апарату Верховної Ради України у висновку від 19.09.2015 р. № 16/3-1339/2294а висловлює низку зауважень та пропозицій до законопроекту та пропонує за результатами розгляду у першому читанні прийняти його за основу.
Фахівці Управління звертають увагу на пропозицію про викладення статті 4 «Прикінцеві положення» Закону у новій редакції. У висновку зазначається, що Закон, до якого пропонуються зміни, був прийнятий Верховною Радою України 24 червня 2004 року і переважна більшість приписів Прикінцевих положень Закону була спрямована на врегулювання питань введення в дію його первинних норм і на даний час виконана й вичерпала свою актуальність. Тому Управління пропонує доповнити законопроект розділом, в якому викласти питання, пов’язані з введенням в дію положень даного законопроекту.