Діяльність Комітету

Аудіо Фото

Медіа-архів

RSS
17 листопада 2015, 11:56

Висновок Комітету про проект Закону України про внесення змін до статті 21 Закону України "Про державну службу" (щодо обов'язкового оприлюднення в Інтернеті інформації про вакантні посади державної служби) (реєстр. № 2427а від 22.07.2015 р.)


Комітет з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування за дорученням Голови Верховної Ради України В.Гройсмана розглянув  проект Закону України про внесення змін до статті 21 Закону України «Про державну службу» (щодо обов'язкового оприлюднення в Інтернеті інформації про вакантні посади державної служби) (реєстр. № 2427а від 22.07.2015), поданий народним депутатом України Л.Фельдманом.

Зазначений законопроект, за визначенням суб‘єкта права законодавчої ініціативи, спрямований на спрощення отримання інформації про всі вакантні посади державної служби в одному місці.

Законопроектом пропонується оприлюднювати інформацію про вакантні посади державної служби на сайті Національного агентства України з питань державної служби (Нацдержслужба), а також пропонується покласти на Нацдержслужбу обов’язок ведення відкритого реєстру вакантних посад державної служби, організації та забезпечення відкритого  доступу до відомостей цього реєстру через сайт.

Комітет з питань бюджету у висновку від  28.09.2015 р. № 04-13/8-2414 зазначає, що проект Закону матиме вплив на показники бюджету (призведе до збільшення видатків Державного бюджету).

Головне науково-експертне управління Апарату Верховної Ради України у висновку від 22.10.2015 р. № 16/3-1531/2427а пропонує підтримати ідею законопроекту.

Під час обговорення законопроекту на засіданні Комітету було взято до уваги інформацію, що порушене питання врегульовано у підготовленому Комітетом до розгляду у другому читанні проекті Закону України «Про державну службу» (реєстр. № 2490). Так, відповідно до пункту 13 частини третьої статті 13 зазначеного законопроекту ведення і оприлюднення єдиного переліку вакантних посад державної служби в державних органах та переможців конкурсів віднесено до повноважень центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері державної служби, а частиною першою статті 23 передбачається оприлюднення інформації про вакантну посаду державної служби також на офіційній веб-сторінці державного органу, в якому проводиться конкурс. Крім того, народні депутати України – члени Комітету наголосили, що у разі остаточного прийняття й оприлюднення законопроекту з реєстр. № 2490 до 1 січня 2016 р. поданий законопроект втратить актуальність, оскільки Закон України «Про державну службу» від 17.11.2011 р. № 4050-VІ, до якого пропонуються ним зміни, втратить чинність.

Заслухавши інформацію підкомітету з питань державної служби та служби в органах місцевого самоврядування, з’ясувавши позицію народних депутатів України – членів Комітету, запрошених на засідання осіб, взявши до увагу висновки Головного науково-експертного управління Апарату Верховної Ради Україн, Комітету з питань бюджету  та всебічно обговоривши питання, Комітет ухвалив:


 1. Рекомендувати Верховній Раді України відповідно до пункту 2 частини першої статті 114 Регламенту Верховної Ради України проект Закону України про внесення змін до статті 21 Закону України «Про державну службу» (щодо обов'язкового оприлюднення в Інтернеті інформації про вакантні посади державної служби) (реєстр. № 2427а від 22.07.2015), поданий народним депутатом України Л.Фельдманом, за наслідками розгляду в першому читанні відхилити.

2. Виступити на пленарному засіданні Верховної Ради України із співдоповіддю з цього питання Комітет доручив народному депутату України, голові підкомітету з питань державної служби та служби в органах місцевого самоврядування А.Шкрум.

Проект Постанови Верховної Ради України та висновки Головного науково-експертного управління та комітету з питань бюджету