Проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування та оптимізації надання адміністративних послуг» (реєстр. №2984) Комітет з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування рекомендує Верховній Раді України за наслідками розгляду у першому читанні прийняти за основу.
Зазначений законопроект, за визначенням суб‘єктів права законодавчої ініціативи, був розроблений з метою забезпечення доступності та належної якості публічних послуг шляхом оптимального розподілу повноважень між органами місцевого самоврядування та органами виконавчої влади на різних рівнях адміністративно-територіального устрою за принципами субсидіарності та децентралізації, а також удосконалення процедур та умов надання адміністративних послуг.
Проаналізувавши положення даного законопроекту, народні депутати України – члени Комітету зазначили, що дана законодавча ініціатива розроблена у напрямку реалізації найважливіших програмних документів України, а саме: пункту 2.4 Розділу VIІ Угоди про Коаліцію депутатських фракцій «Європейська Україна» у Верховній Раді України VIII скликання, пункту 1.4.3. Розділу І Плану законодавчого забезпечення реформ в Україні, схваленого Постановою Верховної Ради України від 4 червня 2015 року та Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні, схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 1 квітня 2014 року № 333. Дані документи передбачають формування ефективного місцевого самоврядування та територіальної організації влади для створення і підтримки повноцінного життєвого середовища для громадян, надання якісних та доступних публічних послуг, задоволення інтересів громадян у сферах життєдіяльності на відповідній території.
Під час розгляду даного питання народні депутати України – члени Комітету зазначили, що на сьогодні основним завданням у сфері реформування публічного адміністрування є делегування органам місцевого самоврядування відповідного рівня повноважень з надання базових адміністративних послуг у межах територіальної доступності відповідної місцевої громади, тобто створення сервісної держави.
При цьому члени Комітету зауважили, що впровадження ефективного та прозорого державного регулювання у цій сфері відповідно до стандартів Ради Європи унеможливить корупцію та надасть максимальну доступність адміністративних послуг для споживачів.
Розгляд законопроекту відбувся на засіданні Комітету 1 липня 2015 року.