Комітет з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування, до предмету відання якого належать, окрім іншого, питання державної символіки, продовжує здійснювати розгляд звернень громадян України щодо тексту Державного Гімну України.
Загалом, з початку каденції Верховної Ради України VIII скликання до Комітету надійшло понад двадцять звернень щодо зміни тексту Державного Гімну України, які систематизуються для їх розгляду при опрацюванні відповідних законопроектів.
Аналогічні звернення надходили до Комітету і під час діяльності парламенту VI та VII скликань, що засвідчує актуальність цього питання на сучасному етапі державного будівництва. Разом із тим, зміст запропонованих змін вказує також і на відсутність консолідованої точки зору щодо остаточного тексту Державного Гімну України.
Необхідність досягнення єдності у суспільстві стосовно тексту Державного Гімну України обумовлена Конституцією України, частина п’ята статті 20 якої визначає, що Державний Гімн України це національний гімн на музику М.Вербицького із словами, затвердженими законом, що приймається не менш як двома третинами від конституційного складу Верховної Ради України, тобто кваліфікованою більшістю голосів. Таким чином, саме єдність суспільної думки є необхідною передумовою позитивного волевиявлення народних депутатів України щодо даного питання.
Наведена вище теза ґрунтується також на досвіді роботи парламентарів минулих скликань. Так, за результатами всебічних обговорень законопроектів щодо змін тексту Державного Гімну України, Комітет рекомендував Верховній Раді України відхилити їх за наслідками розгляду в першому читанні. При цьому основними мотивами прийняття таких рішень були необхідність суспільного консенсусу щодо порушених питань та їх вихід за межі політичної доцільності.