Голова Комітету Давид Жванія 14 квітня взяв участь у розширеному засіданні Тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради України з питань підготовки законопроекту про внесення змін до Конституції України.
Під час заходу наголошувалось, що владу в державі доводиться відновлювати фактично з “нуля”, що тривалий час відбувалася концентрація влади за рахунок обмеження прав, у тому числі, і регіональних громад, а останні чотири роки вибудовувалася “абсолютна вертикаль” влади, де фактично до одного центру було зведено прийняття рішень з усіх питань діяльності держави. Керівництво парламенту та ТСК наголошувало, що сьогодні головне завдання - не просто говорити про реформу місцевого самоврядування, а саме “змінами до Конституції відновити і побудувати збалансовану владу, яка зможе витримати будь-які іспити і проблеми”.
“Конституційна реформа і реформа місцевого самоврядування мають бути проведені тільки після виборів Президента” – про це під час засідання ТСК заявив Голова Комітету Давид Жванія.
Голова Комітету вказав, що “треба мати хвору голову, щоб перед виборами проводити реформу місцевого самоврядування, яка в різних областях сприймається неоднозначно. Західні регіони сприймають її як децентралізацію влади, в східних регіонах інше бачення. Перед виборами ми не знайдемо консенсус і рішення, яке б розрядило ситуацію”. Також Д.Жванія вважає, що говорити про зміну Конституції перед виборами - означає дезорієнтувати людей в питанні повноважень, з якими вони обирають Президента. “Ті, хто починають подібні дискусії, сприяють тому, щоб вибори в Україні не відбулися”, - додав Д.Жванія.
“Усі міжнародні організації заявляють, що не можна зараз говорити про зміни до Конституції. Потрібно провести вибори Президента, повністю легітимізувати владу, вирішити проблеми в областях, а після цього приступити до роботи над реформами”, - сказав народний обранець.
На завершення заходу вказувалось, що відбувся плідний обмін думками, і учасники засідання зможуть вийти на концепцію Конституції, яка буде сприйнята суспільством. Голова Парламенту також наголосив, що вважає за доцільне - провести широке обговорення проекту змін до Основного закону із залученням фахівців.