Шановні колеги!
Дозвольте щиро привітати Вас із початком конференції і побажати плідної та успішної роботи!
Знаковим є те, що даний захід відбувається напередодні професійного свята, яке безпосередньо стосується багатьох присутніх у цій залі – Дня державної служби.
Наша молода країна стрімко розвивається на шляху до європейської інтеграції і перед нами стоїть багато завдань, від вирішення яких залежить її майбутнє – починаючи від розробки загальнодержавних планів стратегічного характеру і закінчуючи виконанням посадових обов’язків кожним із державних службовців. Адже саме Ваша щоденна праця наближає Україну до стабільності та процвітання.
На мою думку, робота державного службовця – не просто професія, а справжнє покликання. Від її якості та відповідального ставлення багато в чому залежить чи матиме Україна шанс зайняти своє гідне місце у вільній родині європейських націй.
Я твердо переконаний, що це станеться і особливу надію для досягнення мети покладаю на нашу молодь, без щирого завзяття і свіжих думок якої жодні якісні зміни не можливі.
У процесі розбудови нашого спільного дому – європейської України, ми повинні сповідувати раціональний, виважений підхід, в контексті якого високий професіоналізм – необхідна умова державного будівництва. Сьогодні ж маємо чудову нагоду продемонструвати, як наші власні приклади у поєднанні з кращими європейськими зразками дозволять отримати відчутний і потужний результат.
Досвід країн Центральної та Східної Європи дає змогу проводити наші реформи ефективніше і швидше, оскільки не втрачатимемо час на пошук “підводного каміння”, маючи на руках дієві лоції. Адже ми були майже в однакових стартових умовах так званого «соцтабору» і сьогодні можемо критично оцінити те, що було успішним, а що ні. При цьому слід постійно пам’ятати про головне, що, на мій погляд, належить до європейської ціннісної моделі: реформи не робляться заради реформ – вони робляться для людей. Їх ефективний і помітний результат може дати лише об’єднання зусиль усіх гілок публічної влади та інститутів громадянського суспільства – експертів, науковців, вітчизняних та міжнародних неурядових організацій.
Тому як законодавці, представники парламентського Комітету з питань державного будівництва та місцевого самоврядування, ми відкриті до широкої співпраці та врахування всього спектру думок і пропозицій для формування належного правового забезпечення сфери державної служби, діяльності органів державної влади та місцевого самоврядування на засадах децентралізації та субсидіарності.
Успіхів Вам і натхнення! Плідної роботи та відмінних результатів!
Щиро Ваш
Давид ЖВАНІЯ, Голова Комітету з питань державного будівництва та місцевого самоврядування