Завідувач секретаріату Комітету Анжела Малюга 29 вересня взяла участь у засіданні круглого столу “Питання свободи інформації: виклики, що постають в ході виконання Закону України “Про доступ до публічної інформації”, що відбувся за сприяння Вестмінстерської фундації за демократію.

Голова Комітету з питань свободи слова та інформації Андрій Шевченко нагадав, що необхідність прийняття Закону України “Про доступ до публічної інформації” була зумовлена відсутністю ефективних правових механізмів реалізації закріпленого у статті 34 Конституції України права кожного на доступ до інформації, зокрема, публічної інформації - тієї, що знаходиться у володінні суб’єктів владних повноважень та інформації, що становить суспільний інтерес. Керівником відділу прав та безпеки інформації Палати громад Бобом Каслом було презентовано досвід парламенту ВеликобританіїСвобода інформації в Палаті громад парламенту Великобританії”. Директором Інституту законодавства Верховної Ради України Олександром Копиленком  були запропоновані до обговорення теоретико-правові основи права громадян на звернення та права на інформаційний запит, а проблемні питання виконання Закону України “Про доступ до публічної інформації підняв у своїй доповіді керівник Інформаційного управління Апарату Верховної Ради України Віктор Резванюк.

Анжела Малюга у своїй доповіді Виконання законодавства про свободу інформації на практиці: проблеми та виклики” ознайомила учасників зібрання з першим досвідом Комітету з питань державного будівництва та місцевого самоврядування та його секретаріату по забезпеченню виконання Закону України Про доступ до публічної інформації.

Вона поінформувала, що починаючи з 9 травня 2011 року - часу вступу в дію Закону України Про доступ до публічної інформації”, було оброблено 9  інформаційних запитів і брались до уваги суб’єкт подання запиту та вид запитуваної інформації. Всі інформаційні запити, які отримав Комітет, надійшли через автоматизовану систему обліку і контролю запитів на інформацію Верховної Ради України (100%). Завідувач повідомила, що найбільш запитуваною є статистична інформація, так, 4 запити містили прохання надати статистичну інформацію, а це - 44 % від загальної кількості отриманих комітетом запитів, стосувалися предмету відання комітету, його складу, стану законопроектів та проектів постанов, які опрацьовуються в комітеті, переліку нормативних актів, якими регулюється діяльність комітету. До Комітету також надходили запити щодо надання правової інформації, наприклад, щодо стану розгляду та паперового варіанту проектів Законів України “Про державну службу” та “Про козацькі організації”. Комітетом надавалась і довідкова інформація щодо стажування (практики) в Комітеті, телефонних довідників народних депутатів України - членів Комітету, структури Комітету.

Щодо ініціаторів інформаційних запитів вона відмітила, що до Комітету не надходили запити від юридичних осіб,  надійшло 7 запитів від фізичних осіб і це складає 78 % від загальної кількості отриманих Комітетом запитів. 2 запити надійшли від об’єднань громадян без статусу юридичної особи. Найбільша група суб’єктів, від яких надходили запити до Комітету - це громадяни, які зверталися від самих себе та не повідомляли про свою приналежність до тієї чи іншої суспільної групи. Другою групою суб’єктів щодо подання запитів до Комітету є активісти громадських організацій. Також Комітет отримував запити від студентів та магістрантів ВНЗ.

Анжела Малюга звернула увагу учасників на складність роботи з певними запитами, яка полягає у об’ємності та надмірній кількості запитуваної інформації та вказала, що більшість отриманих Комітетом запитів відповідали вимогам Закону України “Про доступ до публічної інформації”.

 

Повернутись до списку публікацій

Версія для друку

Ще за розділом


“Архів новин попередніх скликань”

18 грудня 2015 10:59
17 грудня 2015 14:46
17 грудня 2015 10:22
16 грудня 2015 16:56
16 грудня 2015 11:53
Голова Комітету Сергій Власенко взяв участь в урочистому заході з нагоди 30-річчя відкриття для підписання Європейської хартії місцевого самоврядування та 20-річчя членства України в Раді Європи, який був організований Конгресом місцевих та регіональних влад Ради Європи та Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України в рамках проекту «Сприяння розвитку місцевої демократії в Україні» та Плану дій Ради Європи для України на 2015 – 2017 роки
15 грудня 2015 15:55
15 грудня 2015 09:57
14 грудня 2015 10:50
11 грудня 2015 14:11
10 грудня 2015 09:40