Головна > Текстові публікації > Архів новин попередніх скликань

Діяльність Комітету

Аудіо Фото

Медіа-архів

RSS
Надрукувати Збільшити зону перегляду

Архів новин попередніх скликань

04 липня 2011, 12:37

Ключковський, Подгорний

 

Заступник Голови Комітету з питань державного будівництва та місцевого самоврядування Юрій Ключковський, голова підкомітету з питань виборчого законодавства та об’єднань громадян Сергій Подгорний і головний консультант секретаріату Комітету Олена Рибак 23 червня 2011 року зустрілися з Головою Офісу Ради Європи в Україні - представником Генерального секретаря РЄ Владіміром Рістовські та його помічником Тетяною Іваненко щодо проекту Закону України «Про громадські організації» (р. № 7262-1), який за результатами розгляду у першому читанні 17 травня 2011 року було прийнято за основу.

У ході зустрічі народні депутати України привернули особливу увагу до положень  законопроекту, котрими пропонується змінити коло суб’єктів, які можуть виступати засновниками громадських організацій. Таким правом передбачається наділити юридичних осіб приватного права, що не узгоджується з Конституцією України, адже лише громадяни України, відповідно до частини першої статті 36 Основного Закону мають право на свободу об'єднання у політичні партії та громадські організації для здійснення і захисту своїх прав і свобод, задоволення політичних, економічних, соціальних, культурних та інших інтересів.

Члени Комітету поінформували, що до законопроекту надійшли пропозиції і зауваження від 20 народних депутатів України. Зокрема, вони стосуються предмету регулювання, визначення кола суб’єктів, поняття «громадська організація», положень щодо нагляду та контролю за діяльністю громадських організацій, їх відповідальності за порушення законодавства тощо. При цьому Сергій Подгорний повідомив, що підкомітет з питань виборчого законодавства та об’єднань громадян планує винести даний законопроект на розгляд Комітету у вересні-жовтні 2011 року.

Владімір Рістовські відзначив необхідність і важливість проекту Закону України «Про громадські організації» (р. № 7262-1) для становлення України як правової і демократичної держави та з метою його належної підготовки до другого читання, забезпечення відповідності європейським стандартам і нормам висловився за доцільність направлення прийнятого за основу тексту документу до Венеціанської комісії для проведення фахової експертизи і надання відповідних висновків.

Учасники зустрічі також дійшли спільної позиції щодо необхідності врахування при визначенні правової та організаційної основи реалізації права громадян на свободу об’єднання у громадські організації Рекомендацій Комітету Міністрів Ради Європи державам-членам стосовно правового статусу неурядових організацій у Європі № СМ/Rec (2007) 14.