Головна > Текстові публікації > Архів новин попередніх скликань

Діяльність Комітету

Аудіо Фото

Медіа-архів

RSS
Надрукувати Збільшити зону перегляду

Архів новин попередніх скликань

06 квітня 2011, 13:33

Реформа виборчого законодавства 04.04.11

Заступник Голови Комітету Юрій Ключковський, голова підкомітету з питань виборчого законодавства та об’єднань громадян Сергій Подгорний та Заступник завідувача секретаріату Комітету Ольга Желтова 4 квітня 2011 року взяли участь у роботі круглого столу «Реформа виборчого законодавства очима політичних партій», що організовувався Національним демократичним інститутом міжнародних відносин (NDI).

На засіданні були представлені політичні партії Батьківщина, Європейська партія, Єдиний центр, Народний Рух України, Наша Україна, Реформи і порядок, Український демократичний альянс за реформи, Фронт змін та інші.

Взяла участь у заході і представник Адміністрації Президента України, член Венеціанської Комісії Марина Ставнійчук.

Учасникам круглого столу до обговорення були запропоновані питання:

-        Думка партії щодо змісту нового Закону.

-        Яким буде вплив змішаної виборчої системи на діяльність політичних партій на наступних парламентських виборах?

-        Як можна попередити виборчі фальсифікації за новою виборчою системою? Які сигнали будуть попереджати про небезпеку?

Під час обговорення порушених питань учасники засідання наголошували, що реформування виборчого законодавства має відбуватися відкрито та прозоро. Необхідним є публічне обговорення положень законопроекту про парламентські вибори, щоб суспільству була зрозумілою мета їх запровадження у новому Законі.

При обговоренні виборчих систем, зокрема, зазначалось, що кожна з них має свої переваги та недоліки. Питання виборчої системи, за якою будуть проводитись парламентські вибори, є надзвичайно важливим, але не єдиним, що потребує уваги. 

Необхідно, щоб положення виборчого закону, якими регулюються питання створення виборчих комісій, затвердження їх керівного складу, визначення кворуму на засіданнях; висування, реєстрації та скасування реєстрації кандидатів; підготовки та організації голосування, голосування виборців за місцем перебування; підрахунку голосів виборців та складання протоколів; спостереження за ходом виборчого процесу на всіх його етапах; агітації, інформування виборців, оскарження та інші, забезпечили можливість перешкодити фальсифікаціям та спотворенню результатів народного волевиявлення.

При цьому зауважувалось, що парламентські вибори, які проводились в Україні у 2006 та 2007 роках за чинним Законом України «Про вибори народних депутатів України», отримали позитивні висновки Місії спостерігачів ОБСЄ/БДІПЛ зі спостереженням за виборами.