Головна > Текстові публікації > Архів новин попередніх скликань

Діяльність Комітету

Аудіо Фото

Медіа-архів

RSS
Надрукувати Збільшити зону перегляду

Архів новин попередніх скликань

29 березня 2011, 09:52

26.03.11

Голова підкомітету з питань виборчих прав та об’єднань громадян Сергій Подгорний та головний консультант секретаріату Комітету Олена Рибак 25 березня 2011 року взяли участь у засіданні круглого столу "Законодавчі перешкоди створенню та діяльності громадських організацій в Україні", організованого Українським Незалежним Центром Політичних Досліджень.

Метою заходу було обговорення законопроектів "Про громадські організації" (реєстр. №7262 та №7262-1, що внесені н.д. В.Мойсиком, В.Карпуком, О.Гуменюком та Ю.Мірошниченком, С.Подгорним, А.Шевченком, Ю.Литвиним, Л.Оробець, А.Пінчуком) щодо відповідності європейським стандартам правового статусу неурядових організацій та вирішення проблем регулювання реєстрації та діяльності громадських організацій в Україні.

Під час заходу було презентовано аналіз судової практики України щодо оскарження дій та бездіяльності органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, пов’язаних із застосуванням чинного Закону України "Про об’єднання громадян" та іншого законодавства для громадських організацій та обговорено питання європейських стандартів щодо правового статусу неурядових організацій та їх застосування в Україні, здійснено порівняльний аналіз законопроектів "Про громадські організації" №7262 та №7262-1.

Учасники круглого столу зійшлись на думці, що доцільно в першому читанні за основу прийняти один із запропонованих законопроектів «Про громадські організації», а при підготовці до другого читання - врахувати кращі міжнародні практики та сьогоднішні потреби громадян України.