Діяльність Комітету

Аудіо Фото

Медіа-архів

RSS
21 березня 2017, 14:28

Висновок Комітету про перейменування окремих населених пунктів та районів, назви яких містять символіку комуністичного тоталітарного режиму за пропозиціями органів місцевого самоврядування та рекомендаціями Українського інституту національної пам'яті

 

 

На виконання доручення Верховної Ради України щодо узгодження спірних питань стосовно перейменування окремих населених пунктів та районів Комітет з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування додатково розглянув пропозиції деяких органів місцевого самоврядування та рекомендації Українського інституту національної пам’яті про перейменування окремих населених пунктів та районів у зв’язку з необхідністю приведення їх назв у відповідність із вимогами Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».

Заслухавши інформацію підкомітету з питань місцевих органів виконавчої влади та територіального устрою, з’ясувавши позицію народних депутатів України – членів Комітету, запрошених на засідання осіб та обговоривши питання, врахувавши пропозиції органів місцевого самоврядування та рекомендації Українського інституту національної пам’яті Комітет  у х в а л и в:

 

1. Підтримати пропозиції органів місцевого самоврядування та рекомендації Українського інституту національної пам’яті щодо перейменування населених пунктів та районів (додаток №1) та внести їх до проекту Постанови Верховної Ради України «Про перейменування деяких населених пунктів», який готується народним депутатам України – членам Комітету для внесення на розгляд Верховної Ради України, за наслідками розгляду аналогічних питань на засіданні комітету 31 березня 2016 року (протокол № 42).

 

2. Рекомендувати Верховній Раді України відповідно до пункту 1 частини першої та частини другої статті 114 Регламенту Верховної Ради України проект Постанови Верховної Ради України «Про перейменування окремих населених пунктів та районів» прийняти за основу та в цілому з урахуванням внесених пропозицій.

 

3. Визначити доповідачем на пленарному засіданні Верховної Ради України під час розгляду цього питання народному депутату України, голові підкомітету з питань місцевих органів виконавчої влади та територіального устрою М.Федоруку.


 

Додаток № 1 до Протоколу № 44

Засідання Комітету від 13 квітня 2016 року

 

п/п

Теперішня назва

Пропонована назва

 

п/п

Теперішня назва

Пропонована назва

Вінницька область

 

1.                   

с. Кіровка

Калинівського району

Мирне

2.                   

с. Комунарівка

Калинівського району

Бережани

3.                   

с. Червона Трибунівка

Калинівського району

Забара

4.                   

с. Комсомольське

Козятинського району

Махнівка

5.                   

с. Свердлівка

Липовецького району

Пеньківка

6.                   

с. Ленінська Слобода

Мурованокуриловецького району

Кам'янецькі Хутори

 

7.                   

с. Жовтневе

Погребищенського району

Попівці

 

8.                   

с. Чапаєвка

Погребищенського району

Надросся

 

 

Дніпропетровська область

 

9.                   

с. Пам’ять Ілліча

Апостолівського району

Новоукраїнське

10.               

с. Червона Зірка

Апостолівського району

Зоряне

11.               

с. Карла Маркса

Верхньодніпровського району

Саксагань

12.               

с. Кірове

Криворізького району

Лісове

13.               

с. Орджонікідзе

Криворізького району

Шевченківське

14.               

с. Леніна

Криничанського району

Козаче

15.               

с. Октябрське

Криничанського району

Українське

16.               

с. Ленінське

Межівського району

Степове

17.               

с. Кірове

Нікопольського району

Чистопіль

18.               

с. Комсомольське

П’ятихатського району

Цівки

19.               

с. Віленка

Солонянського району

Вільне

20.               

с. Войкове

Солонянського району

Квітуче

21.               

с. Дзержинівка

Солонянського району

Іверське

22.               

с-ще Жданове

Солонянського району

Надіївка

23.               

с-ще Єлізарове

Солонянського району

Святовасилівка

24.               

с. Лікнеп

Солонянського району

Сонячне

25.               

с. Мопрівське

Солонянського району

Багате

26.               

с. Радянське

Солонянського району

Вишневе

27.               

с. Червоне

Солонянського району

Межове

28.               

с. Червоний Яр

Солонянського району

Гайдамацьке

29.               

с. Кірове

Томаківського району

Крутеньке

30.               

с. Червоноукраїнка

Томаківського району

Веселий Яр

31.               

с. Червоний Плугатар

Широківського району

Плугатар

32.               

с. Комсомольське

Юр’ївського району

Солонці

 

Донецька область

 

33.               

м. Красноармійськ

 

Покровськ

34.               

с. Воровське

Красноармійського району

Юр’ївка

35.               

с. Улянівка

Красноармійського району

Малинівка

 

Житомирська область

 

36.               

с. П’ятирічка

Володарсько-Волинського району

Зелений Гай

37.               

с-ще Радгоспне

Попільнянського району

Корнинське

38.               

с. Жовтневе

Ружинського району

Нова Чорнорудка

39.               

с. Карла Маркса

Черняхівського району

Нові Жадьки

 

Запорізька область

 

40.               

с. Карла Маркса

Бердянського району

Троїцьке

41.               

с. Чапаєвка

Вільнянського району

Тарасівка

42.               

с. Петрівка

Гуляйпільського району

Святопетрівка

43.               

с. Десятиріччя Жовтня

Куйбишевського району

Бережне

44.               

с-ще Калініна

Оріхівського району

Калинівка

45.               

с. Карла Лібкнехта

Розівського району

Зоря

46.               

с. Жовтневе

Токмацького району

Покровське

47.               

с. Кірове

Токмацького району

Лагідне

48.               

с. Комсомольське

Токмацького району

Степове

49.               

с. Чапаєвка

Токмацького району

Благодатне

50.               

с. Петровське

Чернігівського району

Петропавлівка

 

Київська область

 

51.               

с. Войкове

Згурівського району

Войтове

52.               

с. Жовтневе

Преяслав-Хмельницького району

Студеники

 

Кіровоградська область

 

53.               

с. Котовське

Вільшанського району

Куца Балка

54.             

с-ще Улянівка

Маловисківського району

Вишневе

 

Луганська область

 

55.               

с-ще Червоноармійське

Білокуракинського району

Мирне

 

Миколаївська область

 

56.               

с. Бармашове

Жовтневого району

Білозірка

57.               

с. Комсомольське

Жовтневого району

Благодатне

58.               

с. Улянівка

Миколаївського району

Михайлівка

 

Одеська область

 

59.               

с. Ухожани

Балтського району

Новополь

60.               

с. Котовське

Березівського району

Котовка

61.               

с. Ленінське Перше

Біляївського району

Сонячне

62.               

с. Жовтневе

Болградського району

Каракурт

63.               

с. Нове Жовтневе

Болградського району

Новий Каракурт

64.               

с. Червоноармійське

Болградського району

Кубей

65.               

с. Ленінталь

Овідіопольського району

Лібенталь

66.               

с. Кірове

Роздільнянського району

Благодатне

67.               

с. Ленінське Друге

Роздільнянського району

Новодмитрівка Друга

68.               

с. Дмитрівка

Татарбунарського району

Дельжилер

69.               

с. Жовтень

Ширяївського району

Петровірівка

70.               

с. Жовтеневе

Новоандріївсьої сільської ради

Ширяївського району

Докторове

71.               

с. Жовтневе

Орджонікідзієвської сільської ради

Ширяївського району

Крижанівка

72.               

с. Орджонікідзе

Ширяївського району

Армашівка

 

Полтавська область

 

73.               

с. Чапаєвка

Диканського району

Діброва

74.               

с. Калініне

Кобеляцького району

Білоконівка

75.               

с. Жовтневе

Козельщинського району

Кащівка

76.               

с. Ленінове

Новосанжарського району

Лугове

77.               

с. Кірове

Полтавського району

Пальчиківка

78.               

с. Щорсівка

Чутівського району

Степове

 

Харківська область

 

79.               

смт. Червоний Донець

Балаклійського району

Донець

80.               

с. Іллічівка

Барвінківського району

Рідне

81.               

с. Воровського

Близнюківського району

Слобожанське

82.               

с. Кірове

Близнюківського району

Квітневе

83.               

с. Петрівське

Близнюківського району

Мирне

84.               

с. Радгоспне

Близнюківського району

Вишневе

85.               

с. Пролетарка

Великобурлуцького району

Юр'ївка

86.               

с. Петрівське

Вовчанського району

Зарічне

87.               

с. Червоноармійське Перше

Вовчанського району

Симинівка

88.               

с. Жовтневе

Ізюмського району

Боголюбівка

89.               

с. Радянське

Ізюмського району

Рідний Край

90.               

с. Червоний Оскіл

Ізюмського району

Харківської області

Оскіл

91.               

с. Жовтневе

Коломацького району

Новоіванівське

92.               

с-ще Жовтневе

Красноградського району

Покровське

93.               

с. Октябрське

Красноградського району

Іванівське

94.               

с. Ленінське

Сахновщинського району

Зелений Клин

95.               

с-ще Комуніст

Харківського району

Докучаєвське

96.               

с. Соцзмагання

Чугуївської міської ради

Василів Хутір

 

Херсонська область

 

97.               

с. Кірове

Бериславського району

Лиманець

98.               

с. Куйбишеве

Бериславського району

Вітрове

99.               

с. Червоноармійське

Високопільського району

Черешневе

100.           

смт. Партизани

Генічеського району

Рикове

101.           

с. Фрунзе

Генічеського району

Азовське

102.           

с. Більшовик

Голопристанського району

Приморське

103.           

с. Індустріальне

Голопристанського району

Братське

104.           

с. Комуна

Голопристанського району

Тендрівське

105.           

с. Ленінка

Цюрупинського району

Рідне

 

Чернівецька область

 

106.           

с. Радгоспівка

Герцаївського району

Маморниця Вама

 

Чернігівська область

 

107.           

с. Дзержинського

Бобровицького району

Молодіжне

108.           

с. Червоноармійське

Бобровицького району

Вишневе

109.           

с. Червона Україна

Борзнянського району

Українка

110.           

с. Радянське

Городнянського району

Слобода

111.           

с. Григорівка

Ніжинського району

Мильники

112.           

с. Григоро-Іванівка

Ніжинського району

Ніжинське

113.           

с. Радгоспне

Ніжинського району

Яблуневе

114.           

с. Червоний Шлях

Ніжинського району

Станція Лосинівська

115.           

с. Карла Маркса

Носівського району

Вербове

116.           

с. Шлях Ілліча

Носівського району

Яблунівка

117.           

с. Незаможне

Ріпкинського району

Вертеча

118.           

с. Жовтневе

Семенівського району

Янжулівка

119.           

с. Сильченкове

Талалаївського району

Стара Талалаївка

120.           

с. Червоний Плугатар

Талалаївського району

Плугатар

121.           

с. Червоне

Чернігівського району

Жидиничі

122.           

м. Щорс

Щорського району

Сновськ