За дорученням Голови Верховної Ради України В.Гройсмана Комітет з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування розглянув на своєму засіданні проект Постанови Верховної Ради України про приведення назви міста Кіровоград Кіровоградської області у відповідність із вимогами Закону України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки" (реєстр. № 4222 від 15.03.2016р.), внесений народними депутатами України О.Горбуновим, С.Березкіним, Д.Ліньком, О.Черваковою, І.Крульком, А.Шкрум.

Проектом Постанови пропонується перейменувати місто Кіровоград Кіровоградської області на місто Кропивницький.

За визначенням суб’єктів законодавчої ініціативи найбільш прийнятною та компромісною назвою для міста Кіровоград, за підтримку якого наголошує громадськість міста, є назва «Кропивницький», що увібрала увесь спектр географічної, етнічної, етнографічної, культурно-історичної приналежності. «Кропивницький» визначає конкретні досягнення України у сфері формування світової культури та безсумнівно впишеться у вінок назв обласних центрів Хмельницький та Івано-Франківськ, що не викликають жодних заперечень, і своєю появою сприятиме пришвидшенню формування національної ідеї «Заможна країна - вільна людина - культурна нація».

Відповідно до пункту 8 статті 7 Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» Верховна Рада України у тримісячний строк, який обчислюється з дня закінчення строку, визначеного пунктом 7 цієї статті Закону, приймає рішення про перейменування населених пунктів та районів, назви яких містять символіку комуністичного тоталітарного режиму, з урахуванням пропозицій, поданих Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими державними адміністраціями, органами місцевого самоврядування, та рекомендацій Українського інституту національної пам’яті.

Українським інститутом національної пам’яті на засіданнях Комітету також було презентовано свою рекомендацію щодо перейменування міста Кіровоград Кіровоградської області. Зокрема, Інститутом була внесена пропозиція щодо перейменування міста Кіровоград на місто Інгульськ. Фахівці Інституту зазначали, що ця назва походить від назви річки, яка має виток на Кіровоградщині та протікає через місто Кіровоград, а також перегукується з назвою Інгульської паланки – адміністративної одиниці Війська Запорозького Низового.

Заслухавши інформацію підкомітету з питань місцевих органів виконавчої влади та територіального устрою, з’ясувавши позицію народних депутатів України – членів Комітету, запрошених на засідання осіб, всебічно обговоривши питання Комітет у х в а л и в:

 

1. Рекомендувати Верховній Раді України відповідно до пункту 1 частини першої та частини другої статті 114 Регламенту Верховної Ради України проект Постанови Верховної Ради України про приведення назви міста Кіровоград Кіровоградської області у відповідність із вимогами Закону України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки" (реєстр. № 4222 від 15.03.2016р.), внесений народними депутатами України О.Горбуновим, С.Березкіним, Д.Ліньком, О.Черваковою, І.Крульком, А.Шкрум за наслідками розгляду у першому читанні прийняти за основу та в цілому.

 

2. Відповідно до частини п’ятої статті 44 Закону України «Про комітети Верховної Ради України» та частини першої статті 104 Регламенту Верховної Ради України відкликати проект Постанови Верховної Ради України «Про перейменування міста Кіровоград Кіровоградської області» (реєстр. № 4077 від 16.02.2016р.), внесений народними депутатами України – членами Комітету.

 

3. Визначити співдоповідачем з цього питання на пленарному засіданні Верховної Ради України народного депутата України, голову підкомітету з питань місцевих органів виконавчої влади та територіального устрою М.Федорука.

 

Повернутись до списку публікацій

Версія для друку

Ще за розділом


“Протокол №42”

14 березня 2017 17:38
14 березня 2017 17:37
14 березня 2017 17:36