Діяльність Комітету

07 червня 2011, 12:00

3507

Про проект Постанови Верховної Ради України

“Про звільнення Єханурова Юрія Івановича з посади

Міністра оборони України”

(реєстр. №3507)

 

За дорученням Голови Верховної Ради України В. Литвина Комітет Верховної Ради України з питань державного будівництва та місцевого самоврядування  розглянув проект Постанови Верховної Ради України “Про звільнення Єханурова  Юрія  Івановича  з  посади  Міністра  оборони  України”    (реєстр. №3507 від 19.12.2008), внесений народним депутатом України  В.Кисельовим. Цей проект, за визначенням суб’єкта права законодавчої ініціативи, розроблено з метою реалізації контрольної функції Верховної Ради України. У ньому пропонується Верховній Раді України відповідно до п.12 частини  першої статті 85 Конституції України звільнити Єханурова Юрія Івановича з посади Міністра оборони України. Єдиною підставою для такого звільнення, як зазначено автором у поданні та пояснювальній  записці до проекту постанови, є Звіт Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань з’ясування обставин та встановлення фактів поставки до Грузії української військової техніки з порушенням законодавства України та норм міжнародного права.

У ході обговорення було оголошено позицію підкомітету з питань органів виконавчої влади щодо проекту постанови, з’ясовані точки зору народних депутатів України – членів Комітету, розглянуто зауваження Комітету з питань Регламенту, депутатської етики та забезпечення діяльності Верховної Ради України.

Верховна Рада України вже визначалася щодо Звіту Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань з’ясування обставин  та  встановлення  фактів  поставки  до Грузії української військової техніки з порушенням законодавства України та норм міжнародного права, прийнявши відповідну постанову, якою, зокрема, доручила Генеральній прокуратурі України дати правову оцінку діям Міністра оборони України Єханурова Ю.І. Оскільки на даний час Генеральна прокуратура України не виконала доручення Верховної Ради України, інформація у повному обсязі з цього питання  не  надійшла і достатніх правових підстав для звільнення  Єханурова Ю.І. з посади Міністра оборони України немає, Комітет ухвалив:

1. Рекомендувати Верховній Раді України за результатами розгляду у першому читанні проект Постанови Верховної Ради України “Про звільнення Єханурова Юрія Івановича з посади Міністра оборони України” (реєстр. №3507), поданий народним депутатом України  В.Кисельовим, повернути суб’єкту права законодавчої ініціативи на доопрацювання.

2. Доручити виступити зі співдоповіддю від Комітету на пленарному засіданні Верховної Ради України під час розгляду цього питання Голові Комітету, народному депутату України О.Омельченку.