Також члени делегації мали змогу зустрітися в Сенаті Королівства Іспанія з Хуаном Хосе Лукасом, Головою Конституційної комісії та працівниками апарату Комісії. Під час зустрічі було заслухано інформацію про досвід Іспанії у проведенні децентралізації та підвищенні ролі спроможних територіальних громад, обговорені питання щодо двостороннього діалогу між Україною та Іспанією, подальшого поглиблення міжпарламентських зв’язків, тимчасово окупованих Російською Федерацією територій Донецької та Луганської областей, збройної анексії Автономної Республіки Крим та міста Севастополь, а також ситуації, яка склалася в Каталонії. Так, Хуан Хосе Лукас подякував за позицію України стосовно подій як у місті Барселона, так і Каталонії в цілому та підтвердив позицію Королівства Іспанії щодо підтримки територіальної цілісності та суверенітету України. У свою чергу члени делегації представили основні напрямки освітньої та медичної реформ в Україні, реформи державного управління, поінформували про хід впровадження реформи децентралізації влади. Голова Конституційної комісії наголосив, що у професійних та урядових колах Іспанії з великою зацікавленістю спостерігають за процесом та перебігом зазначених реформ в Україні та висловив сподівання, що отриманий парламентаріями під час візиту досвід буде ефективно використано в рамках їх законодавчої діяльності.
Директор Центру конституційних та політичних досліджень Іспанії п.Бенігно Пендас Гарсія ознайомив членів делегації з його статусом, основними завданнями та функціями. Центр підпорядковується Міністерству Секретаріату Глави Уряду і територіальних адміністрацій Іспанії та є його дорадчим органом. Завданнями Центру є сприяння аналізу національної і міжнародної правової та соціально-політичної реальності, приділення уваги розвитку публічного права та соціальних наук як у Європі, так і в Латинській Америці. До функцій Центру належить вивчення характеру, еволюції та функціонування соціальних, політичних, адміністративних систем як на національному, так і на міжнародному рівні, а також дослідження національної та міжнародної політики у сфері публічного права. Крім того, керівник Центру надав інформацію про адміністративно-територіальний устрій Іспанії, який складають 17 автономій та 2 автономних міста із спеціальним статусом – Сеута та Меділья, 50 провінцій та 8817 муніципалітетів; перебіг процесу децентралізації в Іспанії з урахуванням історичних, географічних та економічних особливостей; державний устрій та функціонування законодавчої та виконавчої гілок влади.
Візит делегації Комітету здійснюється за підтримки та сприяння Програми Ради Європи «Децентралізація і територіальна консолідація в Україні».