Засідання круглого столу на тему: «Участь органів місцевого самоврядування у міжнародному територіальному співробітництві в рамках процесу вступу до Європейського Союзу» (28 березня 2024 року)

Опубліковано 29 березня 2024, о 11:37
Комітет провів 28 березня у селі Брище Луцького району Волинської області круглий стіл на тему: «Участь органів місцевого самоврядування у міжнародному територіальному співробітництві в рамках процесу вступу до Європейського Союзу», присвячений вивченню досвіду територіальних громад України, і зокрема громад Волині та Рівненщини.

Предметом обговорення були питання:

- законодавчого регулювання сфери міжнародного територіального співробітництва та перспектив його удосконалення через призму положень проекту Закону України «Про міжнародне територіальне співробітництво України» (реєстр. № 9450);

- доступу до європейських фондів та інвестицій в рамках реалізації Політики згуртованості Європейського Союзу на програмний період 2021 - 2027 рр.;

- участі органів місцевого самоврядування у проектах і програмах міжнародного територіального співробітництва, напрацювання алгоритму пошуку потенційного партнера і підписання договору про співпрацю;

- розвитку кадрового потенціалу працівників органів місцевого самоврядування та навчання проектному менеджменту;

- практичних аспектів міжнародного територіального співробітництва за участі громад Волинської та Рівненської областей та потенційних напрямів його розширення.

Окрему увагу під час заходу було приділено ознайомленню учасників з досвідом Литовської Республіки у сфері міжнародного співробітництва, а також окреслено перспективи майбутньої співпраці територіальних громад Волині та Рівненщини з громадами Литви.

У заході взяли участь народні депутати України, Голова Комітету  Сейму Литовської Республіки з питань державного управління та місцевого самоврядування, представники Посольства Литовської Республіки в Україні, органів державної влади, органів місцевого самоврядування Волинської та Рівненської областей, а також Литовської Республіки, всеукраїнських асоціацій органів місцевого самоврядування, вітчизняних і міжнародних організацій, експерти.


Круглий стіл відбувся за сприянням та підтримки Проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Підвищення ефективності роботи і підзвітності органів місцевого самоврядування» («ГОВЕРЛА») у співробітництві з Офісом Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України, всеукраїнськими асоціаціями органів місцевого самоврядування.

 Матеріали заходу:

Павло Остапенко. Досвід та географія міжнародного співробітництва тергромад України

Павло Остапенко. Міжнародне співробітництво територіальних громад України та Литовської Республіки

Юрій Третяк. Про систему планування і фінансування в рамках Політики згуртованості ЄС на програмний період 2021-2027 рр.

Презентація проекту Закону України про міжнародне територіальне співробітництво України (проект №9450)

Презентація - як співпрацювати

Презентація Рівненської обласної ради


Сюжет ТЕЛЕКАНАЛУ «РАДА»
Повернутись до списку публікацій

Версія для друку