Балта

22 вересня 2015, 12:01

Комітет з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування підтримав подання Одеської обласної ради щодо віднесення міста Балта Балтського району Одеської області до категорії міст обласного значення.

Члени Комітету взяли до відома, що місто Балта – місто районного значення, адміністративний, промисловий, історичний центр однойменного району Одеської області, що розташоване у її північній частині на відстані 203 км від міста Одеса на берегах річки Кодима. На сьогоднішній день в місті проживає 19181 мешканців.

Голова підкомітету поінформував членів Комітету, що економічний потенціал міста представлений промисловими підприємствами: ПП «Балтська швейна фабрика», ПП «Інтекст» (швейне виробництво), ТОВ «Агрофірма «Хлібна Нива», ДП «Балтське лісове господарство», ПП «Паландин-Агро» (виробництво сільськогосподарської техніки), БОВЕО «Райагропроменерго» (монтаж електромереж, будівництво), ТОВ «Ескадос» (швейне виробництво) та ін. На території, що віднесена до відання Балтської міської ради запроваджуються проекти «Зеленої енергетики»: розпочато роботи з будівництва електростанції на сонячних батареях, встановлюються експериментальні вітрові турбіни для визначення ефективності будівництва вітрової електростанції. В населеному пункті розвинута мережа медичних, освітніх та соціально-культурних закладів.

Під час обговорення питання зауважувалось, що віднесення міста Балта до категорії міст обласного значення сприятиме збільшенню надходження до міського бюджету, підвищенню інвестиційної привабливості території, подальшому промисловому розвитку, належному утриманню та розвитку соціально-культурних об’єктів.

Народні депутати України взяли до відома, що питання про віднесення міста Балта Балтського району Одеської області до категорії міст обласного значення погоджено відповідно до законодавства, розглянуто і схвалено Балтською міською, Балтською районною та Одеською обласною радами.

Крім того, члени Комітету звернули увагу, що Балтська територіальна громада об’єдналась відповідно до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» із суміжними територіальними громадами Балтського району, утворивши одну з найбільших об’єднаних територіальних громад Одеської області.

За результатами розгляду питання на Комітеті було ухвалено висновок - рекомендувати Верховній Раді України підтримати подання Одеської обласної ради щодо віднесення міста Балта Балтського району Одеської області до категорії міст обласного значення, прийнявши за основу та в цілому відповідний проект Постанови Верховної Ради України та з огляду на закінчення виборчого процесу чергових місцевих виборів 9 листопада 2015 року та можливе оскарження результатів місцевих виборів визначити, що ця Постанова набиратиме чинності з 20 листопада 2015 року.