
Під час заходу очільниця Комітету Олена Шуляк зазначила про необхідність приділення значної уваги політиці управління в територіальних громадах для забезпечення ефективного відновлення деокупованих та прифронтових громад. Також було відмічено, що у фокусі залишаються питання підвищення спроможності військово-цивільних адміністрацій, відновлення та посилення територіальних громад, інституційна та кадрова підтримка на місцях, підготовка міцної законодавчої бази для повоєнного врядування.

У конференції також взяв участь Перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко, який відзначив, що наразі «працюємо у напрямі підготовки законодавчої бази для повоєнного врядування. Багато питань потребують обговорення вже зараз. Важливо, щоб усі дискусії відбувалися спільно зі суспільством — і щоб ухвалювалися рішення, які отримають всебічну підтримку. Для нас, для влади, питання відновлення та підвищення спроможностей — серед основних завдань».
Учасники обговорювали різні процедури та умови інституційного відновлення прифронтових та деокупованих територій України з орієнтацією на чотири напрямки: публічне управління, кадрове забезпечення, адміністративно-територіальний устрій та участь громадськості.

Увагу було приділено питанням:
-викликів та перспектив інституційного відновлення деокупованих і прифронтових громад;
-особливостям здійснення ефективного публічного управління в умовах воєнного стану на деокупованих територіях та у прифронтових громадах;
-стану та перспективам кадрового забезпечення органів публічної влади в територіальних громадах на лінії зіткнення;
-громадській участі у публічному врядуванні та процесах відновлення на тимчасово окупованих, деокупованих і прифронтових територіях.
Захід проведено спільно з Всеукраїнською громадською організацією «Асоціація сприяння самоорганізації населення» та проектом «Формування концептуальних та правових засад задля ефективного повоєнного відновлення деокупованих територій України» (Міжнародний фонд «Відродження»).