Предметом дискусії стали цілі, етапи реформування та основні виклики, обумовлені військовою агресією російської федерації проти України у сферах місцевого самоврядування, адміністративно-територіального устрою України, служби в органах місцевого самоврядування та виборчого законодавства, а також зміст комплексних законодавчих змін із зазначених питань.
Під час заходу відбулися панельні дискусії:
Ключові принципи та критерії формування адміністративно-територіального устрою та основні виклики, обумовлені військовою агресією російської федерації проти України.
В рамках панельної дискусії обговорювалися питання:
-законодавчого регулювання питань адміністративно-територіального устрою;
-критеріїв (методологія) формування адміністративно-територіальних одиниць;
-проблемні питання та корегування адміністративно-територіального устрою України.
Проблемні питання організації та підготовки виборів у повоєнний період та можливі шляхи їх законодавчого врегулювання.
-строків призначення виборів після припинення/скасування воєнного стану;
-перегляду меж виборчих округів та утворення нових виборчих дільниць з огляду на стан внутрішнього переміщення населення та оптимізований адміністративно-територіальний устрій;
-механізмів визначення належності особи до певної територіальної громади з метою реалізації виборчих прав;
-реалізації виборчих прав громадянами (у тому числі щодо участі у виборчому процесі, пов’язаних із правом голосу), які підозрюються в колабораціонізмі або державній зраді.
Участь у відкритому діалозі взяли народні депутати України, представники державних органів влади, органів місцевого самоврядування Одещини, Всеукраїнських асоціацій, міжнародних організацій, експерти.
Захід відбувся за сприяння та підтримки Проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Підвищення ефективності роботи і підзвітності органів місцевого самоврядування» («ГОВЕРЛА»).