Діяльність Комітету

Аудіо Фото

Медіа-архів

RSS
20 вересня 2022, 16:55

Голова Комітету Андрій Клочко заявив, що наміри російської окупаційної влади провести псевдореферендум на тимчасово окупованих територіях Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей – це агонія від провалу плану рашистів по ліквідації незалежності України

 «Чим би не керувалися окупанти, жодних правових наслідків ця правова клоунада не матиме, цивілізований світ твердо стоїть на позиції збереження територіальної цілісності України та невизнання будь-яких псевдоутворень на території України в її міжнародно визнаних кордонах. Більше того, усі, хто прийматиме участь в незаконних діях з організації та проведення окупаційними адміністраціями рф псевдореферендумів, понесуть відповідальність. Україна переслідуватиме таких осіб по всьому світу, використовуючи всі можливі правові інструменти, включаючи застосування санкцій», - зазначив А.Клочко.

Голова Комітету також наголосив, що Верховна Рада України ще 29 липня ц.р. ухвалила звернення до ООН, Єврокомісії, Європарламенту, Ради Європи, ОБСЄ, їх парламентських асамблей, урядів і парламентів держав світу щодо невизнання організації та проведення окупаційними адміністраціями російської федерації псевдореферендумів на тимчасово окупованих територіях України, в якому наголошується, що організація та проведення псевдозаходів "народного волевиявлення" на тимчасово окупованих територіях України суперечить усталеним засадам міжнародного правопорядку, а також положенням Конституції України.

Крім того, Верховна Рада України закликала жителів тимчасово окупованих територій України не брати участі у провокативних і незаконних псевдореферендумах, які має намір провести держава-агресор, таким чином продемонструвавши єдність Українського народу та непорушність кордонів України.