«Місцеве самоврядування стало важливим фактором стримування російської агресії в Україні. Ми бачили неймовірний героїзм, проявлений захисниками таких міст, як Ірпінь, Гостомель, Буча, Маріуполь, Чернігів, Харків, Волноваха, Охтирка, Миколаїв. Ми спостерігали справжній патріотизм та безстрашність представників громад Херсону, Енергодару, Мелітополя, які опинилися в окупації та ризикуючи своєю свободою і життям, виступили проти ворога на мирних протестах. Сьогодні можна констатувати, що абсолютна більшість представників місцевого самоврядування не зрадили Присязі на вірність громаді та народові України, на жаль, дехто з них ціною власного життя», - зазначив Голова Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Андрій Клочко.
Андрій Клочко також зазначив, що Комітет спостерігає за застосуванням законодавчих актів у діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в умовах правового режиму воєнного стану з тим, щоб у разі потреби, невідкладно ініціювати відповідні зміни до законодавства.
«Члени Комітету, за результатами консультацій із зацікавленими сторонами, напрацювали проект Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення керованості державою в умовах воєнного стану», (реєстр. № 7153), який 24 березня було прийнято Верховною Радою України. Цим документом більш чітко врегульовується діяльність органів державної влади та органів місцевого самоврядування в умовах воєнного стану, що дозволить посилити державне управління, а також ефективно використовувати наявні ресурси для підтримки мешканців громад», - повідомив Голова Комітету.