Враховуючи положення частини другої статті 117, частини шостої статті 118 Регламенту Верховної Ради України та з метою врахування зауважень Головного юридичного управління Апарату Верховної Ради України народними депутатами України – членами Комітету Андрієм Клочком та Аліною Загоруйко подано 160 нових пропозицій до цього законопроекту, що були розглянуті на засіданні Комітету.
Загалом під час розгляду зазначеного проекту Закону в другому читанні Комітетом опрацьовано 1386 пропозицій, що надійшли від 49 народних депутатів України як суб’єктів права законодавчої ініціативи, з яких: 366 пропозицій враховано, 39 – враховано частково, 52 – враховано редакційно, 929 – відхилено.
Комітетом також підтримано поправки і пропозиції, що були спрямованні на врахування рекомендацій, висловлених у терміновому спільному висновку Європейської комісії «За демократію через право» (Венеційської комісії) та Бюро ОБСЄ з демократичних інститутів та прав людини (БДІПЛ) щодо законопроекту про народовладдя через всеукраїнський референдум (реєстр. № 3612), прийнятому на онлайн засіданні 124-ї пленарної сесії Венеційської комісії 8–9 жовтня 2020 року. Зокрема, це пропозиції щодо одночасного проведення загальнодержавних, чергових місцевих виборів та всеукраїнського референдуму, вимог до формулювання питання, що виноситься на всеукраїнський референдум, проведення теледебатів між учасниками процесу всеукраїнського референдуму. Крім того, відповідно до рекомендацій Венеційської комісії було збільшено термін збору підписів під ініціативою щодо проведення всеукраїнського референдуму за народною ініціативою, вдосконалено алгоритм зупинення та відновлення процесу всеукраїнського референдуму через обставини, які є підставами для його зупинення, встановлено період, упродовж якого закон або окремі його положення, що втратили чинність за результатами всеукраїнського референдуму не можуть бути прийняті парламентом у тій самій редакції тощо.
За результатами розгляду законопроекту з реєстр. № 3612 у другому читанні Комітет ухвалив висновок рекомендувати Верховній Раді України відповідно до пункту 3 частини першої статті 123 Регламенту Верховної Ради України прийняти його в другому читанні та в цілому.