Під час заходу були обговорені питання законодавчого регулювання місцевого самоврядування, адміністративно-територіального устрою та проведення місцевих виборів, а також захисту прав внутрішньо переміщених осіб України, розвитку соціальних прав, громадянського суспільства та виклики, з якими стикаються журналісти при висвітленні виборів та можливі рішення для майбутніх місцевих виборів.
Повернутись до списку публікацій
Голова Комітету Андрій Клочко під час свого виступу відзначив, що продовження реформи децентралізації влади, наповнення її новим, сучасним змістом, є одним із ключових завдань Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування. Зазначена реформа покликана створити передумови для прискореного економічного розвитку України, ефективного розвитку територій, посилення спроможності громад, поліпшення добробуту кожного громадянина України, тому вона повинна продовжуватися Верховною Радою України нового скликання у тісній співпраці та постійних консультаціях з органами місцевого самоврядування. А.Клочко також поінформував, що Комітет працює конструктивно, відкрито та демократично і його члени дослухаються до кожної пропозиції, що надходить на адресу Комітету та налаштовані на постійний діалог з представниками органів місцевого самоврядування з метою впровадження реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади.
Народний депутат України, голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою Віталій Безгін наголосив, що реформа децентралізації влади є пріоритетною у діяльності як Парламенту, так і Уряду та Офісу Президента України і буде впроваджуватися шляхом внесення змін до Конституції України з метою забезпечення незворотності процесу децентралізації. Крім того, В.Безгін відзначив, що місцеві вибори повинні відбутися у жовтні 2020 року вже на новій адміністративно-територіальній основі, після внесення відповідних змін до Конституції України та прийняття відповідних законів щодо адміністративно-територіального устрою України.
Перший
заступник голови Комітету Роман Лозинський беручи участь в панельній дискусії «Адміністративно-територіальний
устрій: питання на порядку денному та подальші завдання» висловив сподівання,
що при формуванні базового рівня адміністративно-територіального устрою –
створенні спроможних громад будуть поєднуватись державні та місцеві інтереси,
враховуватися місцеві особливості кожного регіону України і пропозиції органів
місцевого самоврядування не залишаться не почутими. Р.Лозинський наголосив, що реформу
децентралізації влади потрібно проводити у відкритий та прозорий спосіб з метою
пошуку консенсусу між Урядом України та територіальними громадами.
Заступник Міністра розвитку громад та територій України В’ячеслав Негода ознайомив присутніх із основними завданнями, які стоять перед Міністерством в рамках реалізації цілі 10.3 «Українці мають реальну можливість впливати на організацію свого життєвого простору як мешканці спроможних громад» Програми діяльності Уряду України, серед них: - формування перспективних планів областей, як основи для створення спроможних територіальних громад із оптимальними мережами публічних послуг та сервісів; - удосконалення підходів щодо оцінки рівня спроможності територіальних громад; - формування оптимальної мережі соціальної інфраструктури та мережі центрів надання адміністративних послуг; - посилення державної фінансової підтримки розвитку громад та територій; - сприяння участі громадян у процесі прийняття управлінських рішень, розвиток форм безпосередньої демократії; - переформатування місцевих державних адміністрацій в органи префектурного типу; - реалізація «Дорожньої карти» законодавчого забезпечення завершення реформи децентралізації влади.
Керівник Департаменту з питань демократичного врядування Генерального директорату – ІІ з питань демократії Генерального секретаріату Ради Європи п. Даніель Попеску звернув увагу присутніх, що не дивлячись на складну ситуацію, Україна шість років проводить складну реформу децентралізації влади, яку підтримує більше 60% громадян. У порівнянні з іншими країнами, у яких при швидкому темпі на реалізацію зазначеної реформи пішло більше 10 років, Україна проводить цю реформу дуже швидко. Д.Попеску зазначив, що завершити реформу через рік буде складно, але це не є неможливим і потребуватиме внесення змін до законодавчих актів, а також здійснення великої кількості організаційних заходів. Однак, Україна має великі шанси для успішного завершення реформи децентралізації, оскільки змогла сформувати великий професійний кадровий потенціал та має багато міжнародних партнерів, які її підтримують на цьому шляху.
У Форумі беруть участь народні депутати України, члени Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування А.Загоруйко, О.Літвінов, В.Рубльов, Д.Микиша, представники центральних органів виконавчої влади, місцевих державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування Донецької області та інших регіонів України, представники всеукраїнських асоціацій органів місцевого самоврядування, громадянського суспільства, експертного і наукового середовища та міжнародні партнери.
Форум організовується Комітетом Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, Міністерством розвитку громад та територій України, Донецькою обласною державною адміністрацією, Луганською обласною державною адміністрацією за підтримки Ради Європи.
Ще за розділом
“Новини”
26 грудня 2024 10:55
24 грудня 2024 15:00
18 грудня 2024 09:54
17 грудня 2024 15:22
16 грудня 2024 16:56
11 грудня 2024 14:06
06 грудня 2024 22:52
06 грудня 2024 21:55
05 грудня 2024 19:05
03 грудня 2024 12:25