Як зазначив А.Клочко, одним із важливих питань, яке потребує втручання вже сьогодні –внесення змін до статті 18 Закону в частині можливості надавати гранти (в межах 10-20% від вартості проекту), на неенергоефективні проєкти, як це передбачено в інших країнах, адже наш житловий фонд дуже зношений і такі зміни надали б суттєву підтримку власникам багатоповерхівок. Голова Комітету також підкреслив, що впровадження заходів із енергоефективності дозволить знизити вартість житлово-комунальних послуг у платіжках наших громадян та суттєво зменшити споживання енергетичних ресурсів.
Директор Фонду енергоефективності Юлія Головатюк-Унгуряну
детально проінформувала присутніх про програму «Енергодім» та зазначила, що з 3
вересня цього року ОСББ отримали можливість подавати заявки до Фонду для участі
у програмі.
У заході також взяли участь екс-Віце-прем'єр-міністр - міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко, керівник регіонального офісу IFC в Україні, Білорусі та Молдові Джейсон Пеллмар, керівник відділу програм допомоги «Економічна співпраця, енергетика, інфраструктура та навколишнє середовище» Представництва ЄС в Україні Йоганнес Баур, голова Правління УКРГАЗБАНКУ Кирило Шевченко, президент Всеукраїнської Ради голів ОСББ Наталія Олійник.
Довідково:
Загальна кількість багатоквартирних будинків в Україні – близько 180 000 будинків.
Близько 144 000 будинків - це 80% багатоквартирних будинків в Україні, що потребують модернізації.
Базовий сценарій Стратегії Фонду передбачає реалізацію 16 тисяч проектів на кінець 2025 року (близько 11% від кількості багатоповерхівок, що потребують модернізації).
Для порівняння: у Польщі, протягом 25 років, за підтримки Фонду термореновації реалізовано близько 40 тисяч проектів, що становить 10 % житлового Фонду. У Литві протягом 10 років модернізували близько 5 % житлового Фонду.
***
Як стати учасником програми «Енергодім»?- ОСББ ухвалює рішення про проведення попереднього енергоаудиту та обирає енергоаудитора.
- Аудитор проводить енергоаудит, складає Сертифікат енергетичної ефективності будівлі та заповнює Рекомендаційний звіт.
- На загальних зборах ОСББ ухвалює рішення про участь у програмі, визначає перелік енергоефективних заходів (пакет А чи Б) та максимальну вартість Проекту.
- ОСББ заповнює Заявку на участь в програмі «Енергодім» та готує супровідні документи. Ця ж заявка є заявкою на відшкодування витрат за попередній енергоаудит.
- ОСББ обирає банк, відкриває поточний рахунок в банку-партнері (якщо в ОСББ немає поточного рахунку в банку-партнері) та подає Заявку 1 та супровідні документи на участь в програмі «Енергодім» через банк-партнер.
З третього вересня 2019 року ОСББ можуть подавати заявки для участі в програмі «Енергодім» через відділення банків-партнерів.
Наразі єдиним банком-партнером Фонду енергоефективності в межах програми «Енергодім» є АБ Украгазбанк. До кінця року до реалізації програми планується залучити ще один банк, а до кінця 2025 року – щонайменше сім банків.