Комітет з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування звернувся до Програми Ради Європи «Децентралізація та реформа місцевого самоврядування в Україні» та низки наукових установ з проханням висловити експертні зауваження до положень проекту Закону України «Про засади адміністративно-територіального устрою України» (реєстр. № 8051).
Так, Комітет звернувся до Науково-дослідного інституту державного будівництва та місцевого самоврядування Національної академії правових наук України, Інституту законодавства Верховної Ради України, Інституту держави і права ім. В.М.Корецького Національної академії наук України та Центру Разумкова.
Проектом Закону України «Про засади адміністративно-територіального устрою України» пропонується законодавче визначення основних засад адміністративно-територіального устрою України, порядку утворення, ліквідації, встановлення і зміни меж адміністративно-територіальних одиниць.
Законопроектом вводяться поняття: адміністративно-територіального устрою України, системи та рівнів адміністративно-територіального устрою, адміністративно-територіальної одиниці, населеного пункту (село, селище, місто); встановлюються: засади на яких будується адміністративно-територіальний устрій, органи, до повноважень яких належить розгляд і вирішення питань адміністративно-територіального устрою, порядок утворення та ліквідації адміністративно-територіальних одиниць, встановлення і зміна їх меж, віднесення населених пунктів до категорії сіл, селищ, міст, найменування і перейменування населених пунктів, адміністративно-територіальних одиниць; врегульовуються питання щодо Державного реєстру адміністративно-територіальних одиниць, сіл, селищ, міст, що входять до складу цих одиниць.
З метою належної та всебічної підготовки розгляду вищевказаного питання на засіданні Комітету та забезпечення його науково-експертного обґрунтування, Комітет звернувся до провідних науково-дослідницьких інститутів України у сфері здійснення фундаментальних і прикладних досліджень проблем конституційно-правового регулювання механізму реалізації публічної влади в Україні з проханням розглянути зазначений законопроект та висловити свої експертні зауваження до його положень.