Діяльність Комітету

Аудіо Фото

Медіа-архів

RSS
25 жовтня 2017, 19:54

Звернення Голови Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування до Президента України та його команди припинити свавілля на виборах в об'єднаних територіальних громадах

     Як відомо, 29 жовтня 2017 року  відбудуться перші місцеві вибори у 201 об'єднаній територіальній громаді України. 
Проте, ми вже стаємо свідками безпрецедентного порушення виборчого законодавства і нахабного тиску з боку провладних сил на опозиційних кандидатів.
Зокрема, з більшості регіонів напередодні виборів надходить тривожна інформація про кричущі порушення, тиск, залякування, ігнорування законів та інші безчинства, до яких вдається влада, аби не дати можливості людям демократично обрати  місцевих депутатів. 
Так, представників партії «ВО «Батьківщина» провладні політичні сили, зокрема, БПП і «Наш край», намагаються максимально ізолювати від роботи в дільничних виборчих комісіях.  Такі факти є на Вінниччині (Гайсинський район), на Закарпатті (Ужгородський район), на Херсонщині (Каховський район) та інших регіонах. 
Таким чином, політична сила позбавлена можливості законної участі в роботі виборчих комісій, що відкриває шлях до масових фальсифікацій під час виборів та підрахунку голосів.
На кандидатів у депутати від «ВО «Батьківщина» по всій Україні здійснюється шалений тиск з вимогою знімати свої кандидатури або йти від провладних сил, що є нечуваним порушенням прав і свобод людини. 
У Харківській, Вінницькій, Дніпропетровській, Львівській, Сумській, Донецькій та інших областях здійснюються шантаж, залякування, погрози, звільнення з роботи вчителів, лікарів, бібліотекарів, керівників комунальних і державних установ…
У Миколаївській області при утворенні виборчих округів грубо порушено вимогу Закону України «Про місцеві вибори» щодо наявності приблизно рівної кількості виборців в округах, виборчі округи «нарізані» під конкретних кандидатів від влади.
Не виняток навіть Київська область, де відбудуться вибори в 4-х об’єднаних територіальних громадах. Тиснучи на представників опозиції в обласній раді, яку очолює представниця ВО «Батьківщина», влада запровадила економічний геноцид Київщини.  Щодня на депутатів обласної ради відкриваються кримінальні справи, чиниться тиск на їхні родини. З боку влади йде шалений тиск і на кандидатів від ВО «Батьківщина».
Від свавілля чиновників потерпають й інші опозиційні сили.  Зокрема, на Волині влада намагається не допустити перемоги місцевих представників УКРОПу. Керівники профільних відділів райдержадміністрації шантажують людей втратою роботи, примушуючи йти на вибори від провладних сил.
Окрім того, останнім часом зафіксовано чимало фізичних нападів на представників опозиційних сил (ПП «Об’єднання «Самопоміч», «ВО «Батьківщина», ВО «Свобода», УКРОПу), – в політиків стріляють, підпалюють їхні автомобілі, наносять тяжкі тілесні ушкодження... І все це – через незгоду з політикою нинішньої влади. 
На жаль, перелік безчинств, які кояться напередодні виборів в об’єднаних територіальних громадах, дуже довгий.
Зауважу, що навіть у часи Януковича під час місцевих виборів такого тиску на опозиційних кандидатів не було. 
Чинна влада переходить усі можливі і неможливі «червоні лінії» демократії, знищуються фундаментальні принципи демократичного суспільства, руйнується місцеве самоврядування. У людей вбивають віру в можливість змін на краще. 
Як народний депутат України, Голова Комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування вимагаю негайної реакції від правоохоронних органів на системні порушення виборчого законодавства.
Закликаю Президента України та його команду припинити переслідування опозиційних сил.  Від глави держави вимагаю  відкликати всім відому рознарядку про 70 відсотків, які БПП має отримати на виборах будь-якою ціною. 
Нагадую також місцевій владі про невідворотність покарання: за фальсифікації виборів доведеться нести кримінальну відповідальність згідно з чинним законодавством. 
Закликаю провладні політичні сили схаменутися, адже такі дії не лише руйнують демократію в Україні, а й паплюжать її репутацію на міжнародній арені. 

Сергій Власенко, Голова Комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування, народний депутат від «ВО «Батьківщина».