Діяльність Комітету

Аудіо Фото

Медіа-архів

RSS
14 червня 2023, 16:59

Засідання круглого столу «Реставрація як вид будівництва: проблеми та необхідність законодавчого регулювання» (частина друга) (2 червня 2023 року)

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування провів круглий стіл "Реставрація як вид будівництва: проблеми та необхідність законодавчого регулювання".
Під час заходу було наголошено, що у розпал повномасштабної агресії росії історична самобутність нації має таку ж особливу цінність, як і життя людини в Україні, а захист та збереження національного культурного надбання набуває особливого значення.

Під час заходу було обговорено:

-стан законодавчого регулювання реставраційної сфери,

-проблеми регулювання в сфері охорони культурної спадщини і реставрації та шляхи їх вирішення,

-першочерговість охорони об'єктів культурної спадщини і збереження історичного середовища населених пунктів,

-необхідність відновлення зруйнованих внаслідок збройної агресії проти України об'єктів культурної спадщини,

-питання залучення інвестицій у сферу реставрації та охорони культурної спадщини,

-відродження професії архітектор-реставратор,

-проблеми підготовки кадрів у сфері реставрації.

Учасники заходу вказували на важливість проблеми, що обговорювалася, торкнулися питання виділення реставрації в окремий вид діяльності держави та створення законодавчої бази регулювання цієї сфери. Також обговорили європейський вектор формування нормативного поля для робіт на пам'ятках культурної спадщини, заслухали досвід відновлення об'єктів культурної спадщини, зруйнованих внаслідок російської агресії проти України, на прикладі Сумської області та досвід реставрації, пристосування, регенерації історичних міських садиб на прикладі Подолу.

У круглому столі взяли участь народні депутати України, представники органів державної влади та місцевого самоврядування, фахівці та експерти професійних громадських організацій, проектних інститутів, вищих навчальних закладів, фахівці реставраційної сфери та сфери охорони культурної спадщини.

Захід відбувся 2 червня 2023 року у режимі відеоконференції на платформі ZOOM спільно з Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України.

За наслідками проведеного заходу та за пропозиціями його учасників будуть напрацьовані Рекомендації круглого столу.

Відеозапис заходу можна переглянути за цим посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=bqHk070fg-k

Публікацію оновлено матеріалами 23.06.2023 року

МАТЕРІАЛИ ЗАХОДУ: