Відбулось друге засідання Робочої групи Комітету з опрацювання та підготовки до другого читання проекту Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів у зв’язку з прийняттям Закону України «Про адміністративну процедуру» (реєстр. № 10161)

10 квітня 2024, 17:54

 9 квітня відбулося друге засідання Робочої групи Комітету з опрацювання та підготовки до другого читання проекту Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів у зв’язку з прийняттям Закону України «Про адміністративну процедуру» (реєстр. № 10161).

Під час засідання членами Робочої групи було розглянуто пропозиції про внесення змін до низки актів, які були включені до законопроекту з реєстр. № 10161, а саме до Законів України:

- «Про акредитацію органів з оцінки відповідності»;

- «Про рекламу»;

- «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції»;

- «Про зайнятість населення»;

- «Про метрологію та метрологічну діяльність»;

- «Про технічні регламенти та оцінку відповідності»;

- «Про авторське право і суміжні права»;

- «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства про захист економічної конкуренції та діяльності Антимонопольного комітету України».


Також розглянуто пропозиції змін до 9 законів України, які не були додані Урядом України до законопроекту з реєстр. № 10161, але потребували опрацювання щодо необхідності їх приведення у відповідність до Закону України «Про адміністративну процедуру», а саме, до Законів України:

- «Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав»;

- «Про охорону праці»;

- «Про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор»;

- «Про особливості провадження інвестиційної діяльності на території Автономної Республіки Крим»;

- «Про застосування спеціальних заходів щодо імпорту в Україну»;

- «Про Антимонопольний комітет України»;

- «Про державні лотереї в Україні»;

- «Про космічну діяльність»;

- «Про зовнішньоекономічну діяльність».

Під час засідання керівник Робочої групи Лариса Білозір звернула увагу учасників на недопущення виведення окремих сфер публічних відносин з під сфери дії Закону України «Про адміністративну процедуру.

«Європейські партнери очікують від нас приведення національного законодавства у відповідність до Закону України «Про адміністративну процедуру». У своїй доповіді 2023 року щодо України Європейська Комісія зазначила, що Україні слід утриматися від запровадження нових винятків із застосування цього Закону, оскільки це різко зменшить його загальний вплив. У країнах Європейського Союзу діють уніфіковані правила адміністративних процедур, тому якщо ми хочемо бути частиною ЄС ми маємо виконувати взяті на себе зобов’язання», – наголосила Л.Білозір.

Захід відбувся за сприяння та підтримки Проекту Європейського Союзу «Підтримка комплексної реформи державного управління в Україні» (EU4PAR 2).