27 березня відбулося перше засідання Робочої групи Комітету з опрацювання та підготовки до другого читання проекту Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів у зв’язку з прийняттям Закону України «Про адміністративну процедуру» (реєстр. № 10161)

28 березня 2024, 13:27


Керівник Робочої групи Лариса Білозір зазначила: «… що попереду на нас чекає об’ємна і кропітка робота по опрацюванню змін не тільки до 123 законів, які були включені Урядом до законопроекту № 10161, а й напрацювання змін до понад 100 законів, які не були включені до нього».

«Імплементація Закону України «Про адміністративну процедуру», а саме, встановлення чітких та прозорих процедурних рамок, необхідних для створення надійних, спрощених та стандартизованих процедур, що зменшать корупційні ризики, забезпечить довіру громадськості та покращить бізнес-середовище, визначено як один з індикаторів успішної реалізацій реформи державного управління в рамках виконання Ukraine Facility», – наголосила Л.Білозір.

Під час засідання членами Робочої групи було розглянуто пропозиції про внесення змін до законів України:

«Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності»;

«Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності»;

«Про Перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності»;

«Про ліцензування видів господарської діяльності».

До складу Робочої групи увійшло понад 200 учасників, серед яких: народні депутати України, представники структурних підрозділів Апарату ВРУ та секретаріатів парламентських Комітетів, Секретаріату КМУ, Міністерства юстиції України, інших центральних органів виконавчої влади, вітчизняних і міжнародних організацій, інституцій, асоціацій органів місцевого самоврядування, громадського та наукового середовища.

Захід відбувся за сприяння та підтримки Проекту Європейського Союзу «Підтримка комплексної реформи державного управління в Україні» (EU4PAR 2).