Проект Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо народовладдя на рівні місцевого самоврядування» (реєстр. № 7283). Коментарі парламентарів за результатами презентації законопроекту, що відбулась 18 березня у м. Київ

25 березня 2024, 12:32

 

 

БІЛОЗІР Лариса Миколаївна, народний депутат України, голова підкомітету з питань адміністративних послуг та адміністративних процедур:

«Коли ми говоримо про збереження та розвиток демократії, навіть в умовах війни, то ми маємо  усвідомлювати, що демократію можна і слід розвивати саме на місцевому, локальному рівні. Адже саме енергійне та активне громадянське суспільство продовжує брати активну участь в процесі реформ і реагувати на згубний вплив російської агресії.

Як співавторка законопроекту щодо народовладдя на рівні місцевого самоврядування, переконана, що його прийняття відкриває нові можливості для громадян, визначаючи їхню роль у місцевому самоврядуванні та забезпечуючи їх право на участь у прийнятті рішень, які стосуються їхніх життєвих умов».

 

БЕЗГІН Віталій Юрійович, народний депутат України, голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою та місцевого самоврядування:

«Ключова проблема, яка виникає в роботі органів та посадових осіб місцевого самоврядування – це недовіра з боку мешканців, тому будь-який голова громади має зрозуміти, що, чим активніше він працює з мешканцями громади, тим легітимніше виглядають його рішення в очах цієї громади. Законопроект № 7283 у цьому сенсі – це ще один опорний камінь по збільшенню ролі громадськості в житті громад, який має стати органічним доповненням до прийнятого нещодавно Закону про внесення змін до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» щодо забезпечення прозорості місцевого самоврядування».  

 

МИКИША Дмитро Сергійович, народний депутат України, член Комітету:

«Давайте будемо відверті: насправді, ті новели, які є в цьому законопроекті, в тих громадах, де є прогресивний голова, де є розуміюча і підтримуюча місцева рада, вони вже працюють: є інтеграція молоді, прийнято статут, залучаються громадяни до прийняття рішень. Для чого цей законопроект? Для тих, хто вже це робить – для того, щоб встановити певну рамку і підтримати їх, щоб не було індивідуальної правотворчості в кожній окремій територіальній громаді, а для місцевих влад, які не сприяють залученню громадян у вирішення питань місцевого значення, цей законопроект створить орієнтири та зобов’яже це робити!».