16 березня 2023, 14:00

Комітет рекомендує Парламенту прийняти законопроект про публічні консультації (реєстр. № 4254) в другому читанні та в цілому, який він повторно розглянув на своєму засіданні із врахуванням зауважень Головного юридичного управління Апарату

Комітет на засіданні 15 березня 2023 року повторно розглянув підготовлений до другого читання із врахуванням зауважень Головного юридичного управління Апарату Верховної Ради проект Закону України «Про публічні консультації» (реєстр. № 4254), що був прийнятий парламентом за основу 5 березня 2021 року.
За результатами підготовки до другого читання у законопроекті збережено положення ухваленої в першому читанні редакції, якою визначаються основні засади (стандарти) проведення публічних консультацій під час формування та реалізації державної політики, вирішення питань місцевого значення.

 Разом з тим, з метою врахування зауважень Головного юридичного управління Апарату Верховної Ради до законопроекту були внесені нові поправки та пропозиції, що забезпечують системне та логічне викладення тексту, узгодженість положень законопроекту з іншими актами законодавства.

Доопрацьованим до другого читання законопроектом пропонується, зокрема:

- визначити коло суб’єктів проведення публічних консультацій та заінтересованих сторін;

- встановити принципи проведення публічних консультацій;

- визначити порядок проведення публічних консультацій;

- визначити особливості проведення публічних консультацій народними депутатами України та комітетами Верховної Ради;

- встановити форми та строки проведення публічних консультацій;

- передбачити створення онлайн-платформи для публічних консультацій;

- визначити наслідки порушення порядку проведення публічних консультацій або їх непроведення.

 

 

Корисні посилання: