05 жовтня 2022, 14:30

Лідери 27 країн-членів ЄС заявили, що ніколи не визнають нову анексію росією окупованих українських територій.

 
Відповідна спільна заява була опублікована 30 вересня 2022 року, в якій лідери країн-членів ЄС заявили, що засуджують анексію українських територій та незаконне приєднання до рф Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей України.

«Ми не визнаємо і ніколи не визнаватимемо ні незаконні «референдуми», які Росія організувала як привід для подальшого порушення незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, ні їх сфальсифіковані та незаконні результати. Ми ніколи не визнаватимемо цієї незаконної анексії. Ці рішення є недійсними та не можуть мати жодних правових наслідків», – зазначено у заяві.

З повним текстом заяви можливо ознайомитися за посиланням: https://bit.ly/3e7TmIg.

Також країни ЄС здійснили нові дипломатичні кроки щодо рф у відповідь на так звані референдуми і незаконну анексію та почали викликати російських дипломатів. Зокрема у п'ятницю 30 вересня, після того, як президент росії володимир путін оголосив про анексію чотирьох областей України, окупованих його військами після лютневого вторгнення, Бельгія викликала посла росії. У понеділок те ж саме зробили Італія, Австрія, Польща, Фінляндія, Німеччина тощо.

Повіреного у справах рф викликала і Литва. Окрім протесту у зв’язку з анексією територій України, у Вільнюсі вирішили оголосити дипломата персоною нон грата.

«Це крок, що скоординований у межах усього ЄС», – зазначив речник Європейської комісії Петер Стано, не уточнивши подробиць виклику російського посла.

 

Корисні посилання: