Аналітична платформа VoxUkraine опублікувала Індекс підтримки реформ народними депутатами України

22 вересня 2022, 15:30

  Йдеться про результати голосування народних обранців за прийняття 230 прогресивних реформаторських законів, а також 8 законів протилежного спрямування.

Вказані закони було згруповано за певними тематичними напрямками, з яких виділено 5 основних (топ-5):

- регулювання бізнесу

- децентралізація

- права власності

- ринки капіталу

- антикорупція

Підтримка законів за цими ключовими напрямками і визначала місце народного депутата України в рейтингу. Також щодо кожного з них узагальнено та оприлюднено дані щодо особистих пріоритетів при голосуванні за реформаторські закони.

Серед членів Комітету найкращі показники за цим рейтингом має народний депутат України, голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою та місцевого самоврядування Віталій Безгін, індекс підтримки реформ яким становить - 94%.

Це дозволило йому увійти до групи народних обранців, які посіли треті місця серед усього складу Верховної Ради України. Підтримка В.Безгіним першої п’ятірки реформ має такий вигляд:

- регулювання бізнесу – 89%

-  децентралізація – 92%

- права власності – 100%

- ринки капіталу – 100%

- антикорупція – 87%

Також високі місця в рейтингу з четвертого по десяте посіли народні депутати України – члени Комітету Олександр Літвінов, Володимир Іванов, Ганна Бондар, Андрій Клочко, Олена Шуляк, Андрій Стріхарський, Іван Юнаков.

Таке оцінювання є далеко не повним і не враховує багато інших факторів діяльності народного депутата України. Зокрема, роботу з підготовки проектів реформаторських законів, її складність, тривалість, сам вибір найважливіших законів, серед яких поза увагою укладачів рейтингу залишились закони у сферах містобудування, архітектури та будівництва, особливості роботи депутатів-мажоритарників тощо.