Понад два місяці Україна, її регіони та населені пункти страждають від щоденних жорстоких обстрілів і вогневих нальотів зі сторони російських військ, від вибухів ракет, снарядів, мін, авіаційних бомб
11 травня 2022, 15:10
Інформація про масштаби завданих загарбниками збитків просто вражає.
«Зруйновано або пошкоджено понад 32 мільйони квадратних метрів житлової площі, понад 1500 освітніх об’єктів, понад 350 об’єктів медичної сфери. Колосальних збитків зазнали економічні суб’єкти – знищено сотні підприємств. Знищено або пошкоджено близько 2,5 тисяч кілометрів доріг і майже 300 мостів», – зазначив під час першого після початку війни засідання Конгресу місцевих та регіональних влад Президент України Володимир Зеленський.(Володимир Зеленський)
Не зважаючи на всю складність ситуації і продовження бойових дій, планується зробити все можливе задля відновлення в Україні всього зруйнованого апологетами «русскава міра», хоча, навіть за попередніми оцінками, для цього знадобиться від 600 мільярдів до 1 трильйона доларів США.
Питання реанімації післявоєнної України активно було обговорено на міжнародній конференції донорів для України. Під час заходу Президент України вкотре наголосив на своїй ідеї щодо “патронату” певних країн над областями і містами України, які постраждали від бойових дій, у процесі їхньої відбудови.
Надзвичайно важливим фактором впровадження в життя вказаних намірів української влади виступає зустрічна готовність наших партнерів і друзів сприяти даному процесу.
Так, низка європейських країн вже погодилася взяти участь у відновленні таких українських міст і регіонів:
- Велика Британія опікуватиметься Київщиною;
- Данія бере під свій патронат Миколаїв;
- Туреччина відбудовуватиме Харківщину;
- Швеція допомагатиме Одесі;
- Естонія візьме шефство над Житомирщиною.
Інші країни також висловлюють готовність надати підтримку і визначаються з конкретними її адресатами.
«Україна та світ активно працюють над варіантами відновлення нашої країни після війни. До низки тих, хто готовий взяти шефство над відбудовою наших регіонів приєдналася і Туреччина. Там хочуть допомогти Харкову.
Питання реанімації післявоєнної України активно обговорили на міжнародній конференції донорів для України. Там Президент вкотре наголосив на своїй ідеї щодо «патронату» певних країн над областями і містами України, які постраждали від бойових дій, у процесі їхньої відбудови.
Ми, як парламентарі, вже налагоджуємо діалог з багатьма країнами: Великобританія, Естонія, Іспанія, Греція та ін. Бачимо, що цивілізований світ разом з людьми та представниками влади йдуть назустріч. Хочеться вірити, до перемоги ми матимемо укомплектований список щодо шефства над нашими розбитими регіонами. Принаймні, нинішні результати вже дозволяють так думати і тримати курс впевнено. Слава Україні!» - зазначила народний депутат України, Заступник Голови Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк.