10 грудня 2021, 10:30

Засідання Круглого столу «Реставрація як вид будівництва: проблеми та необхідність законодавчого регулювання» (10 грудня 2021 року)

 
Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування спільно з Міністерством розвитку громад та територій України, Міністерством культури та інформаційної політики України, асоціаціями органів місцевого самоврядування 10 грудня у режимі відеоконференції на платформі ZOOM провів круглий стіл на тему: «Реставрація як вид будівництва: проблеми та необхідність законодавчого регулювання».

Під час заходу було обговорено актуальні питання в сфері реставрації об'єктів культурної спадщини, визначено подальші кроки щодо підготовки законодавчих змін з врегулювання проблем розроблення науково-проектної документації на реставрацію пам'яток культурної спадщини та реставраційних робіт на таких пам'ятках; питання інтегрування сфери реставрації у широке коло питань реформування усієї сфери містобудування.

Голова Комітету Андрій Клочко окреслив тематичні напрями заходу та відзначив, що за наслідками обговорених питань саме нашим Комітетом будуть напрацьовані та прийняті необхідні рекомендації для вдосконалення чинного законодавства.

Модерацію заходу було здійснено головою підкомітету з питань містобудування, благоустрою та земельних відносин у межах територій забудови Комітету Ганною Бондар, яка підкреслила важливість питання реставрації пам'яток архітектури та вдосконалення нормативно-правового та технічного регулювання в сфері охорони культурної спадщини та реставрації.

Учасників заходу привітав Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко, який також доповів про програму «Велика реставрація», її проблематику і реалізацію.

У круглому столі взяли участь народні депутати України, представники органів державної влади та місцевого самоврядування, фахівці та експерти професійних громадських організацій, проектних інститутів, вищих навчальних закладів, фахівці реставраційної сфери та сфери охорони культурної спадщини.

У своїх виступах учасники заходу вказали на важливість проблеми, що обговорювалася, ідентифікації наукової реставрації як виду будівництва, створення умов для сучасного використання об’єктів культурної спадщини, законодавчого регулювання діяльності науково-проектних та будівельно-реставраційних інституцій, організацій, які займаються збереженням, пристосуванням об’єктів культурної спадщини.

За наслідками круглого столу на засіданні Комітету буде схвалено Рекомендації органам влади та органам місцевого самоврядування.

Відеозапис заходу:

Корисні посилання: