16 липня 2021, 09:30

Комітет рекомендує Парламенту прийняти в другому читанні та в цілому законопроект про внесення змін до Закону України «Про місцеві державні адміністрації» та деяких інших законодавчих актів України щодо реформування територіальної організації виконавчої влади в Україні (реєстр. № 4298)

Відповідне рішення ухвалене Комітетом на його засіданні 14 липня за наслідками розгляду пропозиції, що надійшла від суб’єктів права законодавчої ініціативи до проекту Закону про внесення змін до Закону України «Про місцеві державні адміністрації» та деяких інших законодавчих актів України щодо реформування територіальної організації виконавчої влади в Україні  (реєстр. № 4298), прийнятого за основу 4 березня 2021 року.

Напрацьована редакція законопроекту стала спільним результатом тривалої роботи народних депутатів України – членів Комітету та інших учасників Робочої групи Комітету, до складу якої входили представники органів виконавчої влади всіх рівнів, всеукраїнських асоціацій органів місцевого самоврядування, міжнародних партнерів Комітету, громадських організацій, науковців, експертів.

Підготовленим до другого читання законопроектом було внесено зміни до структури ухваленої в першому читанні редакції, з метою системного та логічного викладення його розділів та статей.

Запропоновано створення кадрового резерву на посади голів районних державних адміністрацій, визначення механізмів його формування та функціонування із залученням до процесу конкурсного відбору Комісії з питань вищого корпусу державної служби.

На основі пропозицій всеукраїнських асоціацій органів місцевого самоврядування вдосконалено положення щодо здійснення заходів із забезпечення законності діяльності органів місцевого самоврядування, що відповідають засадам Європейської хартії місцевого самоврядування в частині недопущення адміністративного втручання в діяльність органів місцевого самоврядування та їх посадових осіб.

Впорядковано координаційні функції місцевих державних адміністрацій щодо територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади на території відвідної адміністративно територіальної одиниці тощо.

Всебічно обговоривши питання, Комітет ухвалив рекомендувати Парламенту відповідно до пункту 3 частини першої статті 123 Регламенту Верховної Ради прийняти за результатами розгляду в другому читанні проект Закону про внесення змін до Закону України «Про місцеві державні адміністрації» та деяких інших законодавчих актів України щодо реформування територіальної організації виконавчої влади в Україні (реєстр. № 4298) в другому читанні та в цілому.

 

Корисні посилання: