Верховна Рада України підтримала висновок Комітету і прийняла за основу проект Закону про парламентську службу
28 січня 2021, 13:34
Головною метою поданого Головою Верховної Ради України Дмитром Разумковим у співавторстві з 130 народними депутатами України проекту Закону про парламентську службу (реєстр. №4530) є визначення особливостей правового регулювання парламентської служби та правового статусу парламентських службовців для дієвої та ефективної роботи Апарату Парламенту України та його органів.
На сьогодні у світі об’єктивно утвердився інститут парламентської служби, який визначає особливості проходження служби парламентськими службовцями (їх функції, порядок призначення, соціальний захист тощо) у багатьох національних парламентах.
Під час обговорення законопроекту на засіданні 25 січня члени Комітету наголосили на необхідності унормування інституту відокремленої парламентської державної служби, про перехід до якої зазначалося у Рекомендаціях щодо внутрішньої реформи та підвищення інституційної спроможності Верховної Ради України, схвалених Парламентом на основі рекомендацій Місії Європейського Парламенту ще 17 березня 2016 року.
Законопроект відповідає вимогам антикорупційного законодавства та не містить корупціогенних факторів згідно з висновком Комітету з питань антикорупційної політики.
Головне науково-експертне управління Апарату Верховної Ради також підтримало суб’єктів права законодавчої ініціативи щодо визначення особливостей проходження служби осіб, які забезпечують діяльність Парламенту України, на рівні окремого законодавчого акту.
З огляду на зазначене, Комітет одноголосно рекомендував Верховній Раді України прийняти проект Закону про парламентську службу (реєстр. №4530) за наслідками розгляду в першому читанні за основу.