Комітет з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування продовжить здійснювати моніторинг виконання законодавчих актів протягом десятої сесії Верховної Ради України VIII скликання

30 січня 2019, 09:28

  На виконання статті 14 Закону України «Про комітети Верховної Ради України» Комітет з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування протягом десятої сесії планує продовжити здійснювати аналіз практики застосування законодавчих актів у діяльності державних органів та їх посадових осіб, контроль за виконанням Державного бюджету України, направляти матеріали для відповідного реагування в межах, установлених законом,  органам Верховної Ради України, державним органам, їх посадовим особам, здійснювати інші контрольні повноваження.

Так, згідно з Планом роботи Комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування на період десятої сесії Верховної Ради України VIII скликання підкомітет з питань державної служби та служби в органах місцевого самоврядування передбачає продовжити моніторинг виконання Закону України «Про державну службу», а підкомітет з питань місцевого самоврядування – Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні». Комітетом також заплановано проаналізувати стан реалізації Стратегії реформування державного управління України на 2016-2020 роки та Закону України «Про адміністративні послуги».

В умовах продовження формування спроможних територіальних громад вкрай важливим є вчасне реагування на виклики, з якими стикається місцева влада. У зв’язку з цим Комітет в порядку здійснення контрольної функції надаватиме особливу увагу питанням імплементації законів України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», «Про співробітництво територіальних громад» та «Про місцеві державні адміністрації». З цією метою планується регулярне заслуховування інформації Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України щодо впровадження реформи децентралізації.

Крім того, протягом десятої сесії Комітетом заплановано заслухати оновлену інформацію про виконання рекомендацій органами державної влади України за результатами парламентських слухань на тему «Стратегія реінтеграції в Україну тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та міста Севастополь: проблемні питання, шляхи, методи та способи», що відбулися 15 червня 2016 року.

Інформацію щодо здійснення контрольних повноважень протягом десятої сесії буде оприлюднено у відповідному звіті Комітету.