Народні депутати України, члени Комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування взяли участь у Форумі місцевого самоврядування (ІІІ Форумі об’єднаних громад)
05 грудня 2018, 15:24
Виступаючи на Форумі Президент України Петро Порошенко відзначив, що ключовим у впровадженні реформи децентралізації є 2020 рік, в якому мають відбутися місцеві вибори на новій територіальній основі. Президент підкреслив, що для цього необхідно продовжити максимальне стимулювання подальшого об'єднання та приєднання територіальних громад до міст обласного значення. «У 2020 році ми повинні прийняти адміністративне рішення про об’єднання громад, які за чотири роки не знайшли ані бажання, ані прагнення, ані сил об’єднатись», – підкреслив Президент. Глава держави також наголосив, що у 2019 році мають бути сформовані всі перспективні плани областей з повним покриттям об’єднаними територіальними громадами всієї території України.
На думку Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана потрібно працювати над незворотністю перетворень, не забуваючи про посилення відповідальності влади на місцях і про контроль процесів, що відбуваються. Глава Уряду відзначив, що реформа потребує нового етапу і в числі таких рішень повинні бути закріплення фінансової стійкості громад, принципів народовладдя в частині виборів та місцевих референдумів, координації органів державної влади на рівні «центр-регіони», а також формування нового територіального устрою за формулою «громада-район-регіон».
Заступник Голови Комітету Сергій Кудлаєнко наголосив, що Комітет з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування є головною парламентською платформою для законодавчого забезпечення реформи децентралізації і подякував європейським партнерам за підтримку цієї реформи та можливість вивчати кращі європейські практики місцевого самоврядування та впроваджувати їх в Україні.
С.Кудлаєнко повідомив, що Комітет з метою пришвидшення темпів реформи та забезпечення її подальшого проведення, визначився щодо підтримки надважливих децентралізаційних законопроектів про засади адміністративно-територіального устрою України та про службу в органах місцевого самоврядування і рекомендував Парламенту прийняти їх за основу. Заступник Голови Комітету також висловив сподівання, що найближчим часом вдасться провести перші місцеві вибори в об’єднаних територіальних громадах у десяти регіонах України, де оголошено воєнний стан, та наголосив на необхідності прийняття змін до Конституції України щодо децентралізації влади. Такий крок дозволить уникнути зриву процесу децентралізації та забезпечить незворотність змін.