Голова Комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування Сергій Власенко та Завідувач секретаріату Комітету Анжела Малюга 11 грудня 2015 року взяли участь у засіданні Наглядової ради Програми Ради Європи "Децентралізація і територіальна консолідація в Україні", яке відбулося в Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України
14 грудня 2015, 10:50
У своєму виступі Голова Комітету зазначив, що Міністерство, «не зважаючи на різні погляди з окремих питань, є партнером Комітету і завдяки такій співпраці 2015-й рік став важливим етапом на шляху децентралізації управління і реформи місцевого самоврядування. Експерти Ради Європи надали Україні істотну допомогу в розробці нового законодавства. Ухвалено низку провідних законів, які поклали початок реформуванню».
«Люди зачекалися змін, вони хочуть, щоб влада на місцях співпрацювала з ними», – зазначив керівник парламентського Комітету.
«На часі очікування голосування у Верховній Раді за проект змін до Основного Закону України в частині децентралізації та місцевого самоврядування, потрібно 300 голосів – продовжив він. Ситуація в парламентському середовищі складна – це переважно викликане внесенням в «тіло» Конституції України статті щодо особливостей здійснення місцевого самоврядування в Донбасі».
«На жаль, сказав очільник Комітету – українські громадяни ще мало обізнані з метою реформи місцевого самоврядування, не розуміють, які вигоди вони отримають від децентралізації управління, що поліпшиться в громадах після об’єднання». Голова Комітету порадив європейським партнерам через Програму «Децентралізація і територіальна консолідація в Україні» допомогти урядовцям посилити піар-компанію про зміст і цілі реформи, можливо, навіть започаткувати для цього окремий проект.
Оптимізму присутнім на засіданні додали слова Голови Департаменту демократичних інститутів та врядування Генерального директорату з питань демократії, Генерального секретаріату Ради Європи Альфонсо Зарді: «Навіть якщо зміни до Конституції не будуть ухвалені найближчим часом, Рада Європи залишиться вірна своїм обіцянкам і надалі допомагатиме українським реформаторам оновлювати країну».
Довідково.
Програма Ради Європи « Децентралізація і територіальна консолідація в Україні» є складовою третього Плану дій РЄ для України на 2015-2017 роки, ухваленого цьогоріч для допомоги нашій державі у виконанні її статутних зобов’язань дотримання стандартів РЄ. Містить два компоненти –«Регіональні офіси реформ на підтримку децентралізації» та «Територіальна реформа (об’єднання і співробітництво)».