№2067а

08 вересня 2015, 15:47

Проект Закону України про визнання таким, що втратив чинність, Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» (реєстр. №2067а) рекомендовано Верховній Раді України за наслідками розгляду в першому читанні відхилити.

На засіданні вказувалось, що проектом Закону пропонується визнати таким, що втратив чинність Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», а також доручити Кабінету Міністрів України невідкладно забезпечити скасування підзаконних нормативно-правових актів, прийнятих на виконання зазначеного Закону. За визначенням суб’єктів законодавчої ініціативи прийняття даного проекту Закону забезпечить можливість проведення комплексної, логічної та поступової реформи децентралізації влади у майбутньому.

Голова підкомітету з питань місцевих органів виконавчої влади та територіального устрою М.Федорук поінформував, що Комітет з питань запобігання і протидії корупції у своєму висновку вказав, що не виявив у проекті корупціогенних факторів і наголосив, що проект акта відповідає вимогам антикорупційного законодавства. Він також поінформував про позицію Головного науково-експертного управління Апарату Верховної Ради України, яке  вважає, що за результатами розгляду у першому читанні законопроект доцільно повернути суб’єктам законодавчої ініціативи на доопрацювання.

Доповідач також оголосив про позицію Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України», яка у своєму висновку зазначила, що законопроект базується на хибних висновках, спрямований на демонтаж реформи місцевого самоврядування та децентралізації влади і пропонує зняти законопроект з розгляду.

Члени комітету підтримали позицію Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України» і рекомендували Верховній Раді України відповідно до пункту 2 частини першої статті 114 Регламенту Верховної Ради України проект Закону України про визнання таким, що втратив чинність, Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» (реєстр. №2067а), внесений народними депутатами України В.Бондарем, А.Яценком, за наслідками розгляду в першому читанні відхилити.