Р.Князевич ОБСЄ

16 липня 2014, 16:04

Секретар Комітету з питань державного будівництва та місцевого самоврядування Руслан Князевич зустрівся 15 липня з Директором ОБСЄ/БДІПЛ п. Міхаелем Георгом Лінком та Головою Місії ОБСЄ/БДІПЛ зі спостереження за позачерговими виборами Президента України 25 травня 2014 року п. Каетаною де Зулуетою.

Під час зустрічі були обговорені питання реформи виборчого законодавства та рекомендації, відображені в остаточному звіті Місії ОБСЄ/БДІПЛ зі спостереження за позачерговими виборами Президента України.

Зокрема, представники місії наголосили, що для забезпечення стабільності у виборчому законодавстві та подальшої гармонізації мають докладатися зусилля для завершення виборчої реформи заздалегідь до проведення наступних виборів і для встановлення запобіжників для внесення змін до законодавства перед виборами. Слід приділити серйозну увагу перегляду порядку призначення членів ОВК для кращого забезпечення професіоналізму та стабільності їхньої роботи. Кількість членів комісій на кожному рівні повинна відповідати фактичним потребам управління виборчим процесом. Положення, що регулюють фінансування передвиборних кампаній, мають бути посилені з метою підвищення прозорості виборчих фондів. Автоматичне відхилення скарг з підстав неналежного оформлення має бути виключено із закону про вибори. Органи влади України мають розглянути можливості для внесення змін до правових механізмів, якими регулюється участь у виборах громадян Автономної Республіки Крим. До наступних виборів необхідно посилити відповідальність та уточнити визначення виборчих порушень, включаючи підкуп виборця.

Р.Князевич зазначив, що імплементація міжнародних стандартів у галузі виборчого права є надзвичайно важливою на сучасному етапі розвитку України. Досвід ОБСЄ/БДІПЛ має стати основою для подальшого вдосконалення не тільки окремих виборчих процедур, але й виборчого права загалом. Підготовлені проміжний та остаточний звіти місії ОБСЄ/БДІПЛ зі спостереження за позачерговими виборами Президента України 25 травня 2014 року містять низку слушних рекомендацій, які будуть взяті до уваги експертами Комітету при напрацюванні перспективних змін не тільки до Закону України "Про вибори Президента України", але й до законів, які регулюють організацію і проведення інших видів виборів.