Ключковськй, Подгорний, Желтова

30 червня 2011, 14:10

Заступник Голови Комітету Юрій Ключковський, голова підкомітету з питань виборчого законодавства та об’єднань громадян Сергій Подгорний та заступник Завідувача секретаріату Комітету Ольга Желтова 23 червня  2011 року взяли участь у роботі круглого столу «Чи матиме народ право обирати ?».

Метою заходу було обговорення у колі представників політичних партій проекту Закону України про вибори народних депутатів України, підготовленого Робочою групою з питань удосконалення законодавства про вибори при Президентові України під головуванням Міністра юстиції України Олександра Лавриновича, а також дискусія щодо окремих положень чинних законів і підзаконних актів, які регламентують організацію та порядок проведення парламентських  виборів.

Щодо порушених питань висловили свою позицію представники Комітету з питань державного будівництва та місцевого самоврядування,  представники близько 40 політичних партій України та громадських організацій. Також взяли участь у заході народні депутати України, заступник міністра юстиції України І.Ємельянова, представники Адміністрації Президента України, Апарату Верховної Ради України, науковці, експерти з питань виборчого права.

В ході засідання обговорювались недоліки та переваги змішаної виборчої системи, пропорційної виборчої системи з відкритими списками, а також передбаченої у чинному Законі України «Про вибори народних депутатів України» пропорційної виборчої системи та шляхи її вдосконалення.

Водночас обговорювались інші важливі питання, пов’язані з організацією та проведенням виборчого процесу:

утворення виборчих комісій;

розмір прохідного бар’єру;

висування та реєстрація кандидатів;

державне фінансування передвиборної агітації;

природа та розмір грошової застави;

запровадження механізму зміни органами Державного реєстру виборців місця голосування громадян без зміни їх виборчої адреси тощо.

Усі присутні на заході погодились, що такі дискусії відіграють важливу роль у формуванні громадської думки щодо того, як мають проводитися в Україні вибори. Учасники круглого столу у підсумку обговорення порушених питань прийняли резолюцію, у якій висловили позицію щодо положень чинного законодавства про вибори, проекту Закону України про вибори народних депутатів України, а також шляхи їх вдосконалення.