Координаційна рада, А.Малюга

23 червня 2011, 09:52

Завідувач секретаріату Комітету з питань державного будівництва та місцевого самоврядування Анжела Малюга 22 червня взяла участь  у розширеному засіданні Координаційної ради другої фази Проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду».

У підведенні підсумків 3,5 років роботи над залученням громад до процесів місцевого розвитку взяли участь представники ПРООН, ЄС, ключових міністерств, асоціацій органів місцевого самоврядування, обласних державних адміністрацій та обласних рад.

Члени Координаційної ради заслухали звіт про результати діяльності І фази Проекту та вказали, що Проект є наймасштабнішим за всю історію української незалежності і найважливішим його результатом є зміна способу мислення громад. Важливо, щоб створені організації громади і в подальшому не припиняли діяльність з розробки проектів і пошуку джерел для фінансування, а завдання органів влади і самоврядування - сприяти їм у цьому.

Присутні відзначали, що переважна більшість мікро-проектів, виконаних громадами, належать до житлово-комунального сектору (енергозбереження, водопостачання). Проекту також вдалося подолати стереотип про те, що населення не готове вкладати власні кошти в інфраструктурні проекти: за статистикою Проекту громади вклали 7% замість запланованих 5%.

Менеджер Проекту від Представництва ЄС в Україні Мирослава Дідух представила бачення та стратегію другої фази Проекту і зазначила, що протягом наступних чотирьох років буде залучено до співпраці близько 900 громад. Особливий наголос буде зроблено на проектах з енергозбереження, окремим компонентом діяльності Проекту буде підтримка створення сільскогосподарських кооперативів. У другій фазі діяльність Проекту буде акцентовано на управлінні знаннями, перейнятті досвіду, тіснішій співпраці з органами влади і самоврядування та вищими учбовими закладами.