Головна > Текстові публікації > Архів новин попередніх скликань
21 квітня 2011, 11:18

В.Демчишен- найменування

Голова підкомітету з питань державного будівництва Василь Демчишен поінформував членів Комітету з питань державного будівництва та місцевого самоврядування про хід виконання доручення Комітету щодо найменування і перейменування населених пунктів.

Він нагадав, що на своєму засіданні 15 грудня 2010 року Комітет схвалив рішення Про правову позицію щодо вирішення питань найменування і перейменування населених пунктів. Зазначене рішення було надіслано Голові Верховної Ради Автономної Республіки Крим, головам обласних рад, Голові Севастопольської міської ради з проханням до 1 квітня подати до Комітету пропозиції щодо найменування і перейменування населених пунктів, які ініційовані на відповідних територіях, в порядку визначеному в правовій позиції Комітету.

Доповідач нагадав членам Комітету, що за період роботи восьмої сесії Верховної Ради України шостого скликання Комітетом планується здійснити комплексний аналіз ситуації з проблематики найменування і перейменування населених пунктів, що склалася в регіонах України з можливістю розробки та подання на розгляд парламенту проекту Постанови Верховної Ради України, в якій буде узагальнено подані пропозиції.

Голова підкомітету наголосив, що станом на 20 квітня 2011 року до Комітету надійшло 10 листів від обласних рад та Верховної Ради Автономної Республіки Крим. Окремі обласні ради (Волинська, Дніпропетровська, Миколаївська, Хмельницька, Черкаська) повідомили про те, що на місцях була проведена відповідна робота, внаслідок чого територіальними громадами ініційовано та подано до обласних рад пропозиції щодо зміни назв деяких населених пунктів. Однак, у зв’язку з тим, що чергові сесії будуть проводитись в травні, рішення з цих питань будуть надіслані до Комітету після їх розгляду та прийняття. Верховна Рада Автономної Республіки Крим та інші обласні ради повідомили, що пропозиції щодо перейменування населених пунктів від сільських, селищних, міських рад не надходили.

Василь Демчишен оголосив, що оскільки на даний час немає повної інформації від усіх обласних рад з даного питання, після її отримання підкомітетом з питань державного будівництва буде узагальнено усі пропозиції щодо найменування і перейменування населених пунктів та подано на розгляд Комітету.

 

Корисні посилання: