Головна > Текстові публікації > Архів новин попередніх скликань
14 квітня 2011, 10:54

О.Боднар

Перший заступник голови Комітету з питань державного будівництва та місцевого самоврядування Ольга Боднар зустрілася із Міністром охорони краю Литовської Республіки Расою Юкнявічєнє в рамках візиту до України литовської делегації 12-14 квітня 2011 року.

У ході зустрічі обговорювали питання двосторонньої співпраці у військовій та  екологічній сферах, також порушували проблему гендерної рівності. Як зазначила Раса Юкнявічєнє, у парламенті Литви працює понад 20% жінок, у сфері збройних сил – 11%. Сьогодні найвищі керівні посади у Литві – президента та спікера – обіймають жінки: Даля Грибаускайте та Ірена Дягутєнє.

Представники литовської делегації поділилися позитивним досвідом співпраці збройних сил цієї країни із НАТО та зазначили, що в ході цього візиту між Литвою та Україною буде налагоджено співробітництво у сфері безпеки та оборони на якісно новому рівні. Також під час зустрічі порушували питання співпраці в енергетичній сфері між двома державами.

Підсумовуючи зустріч, Міністр охорони краю Литовської Республіки Раса Юкнявічєнє зазначила, що Україна завжди була і залишається важливим  та перспективним партнером для Литви.

Ольга Боднар як голова парламентської групи дружби «Україна-Литва» звернула увагу на великий історичний досвід взаємовідносин між двома державами та висловила побажання стовно тісної співпраці у галузі законотворення.

 

Корисні посилання: