Тихонову В.М.

06 квітня 2011, 11:31

Робоча група Комітету з питань впровадження Європейської хартії місцевого самоврядування в Україні надіслала Віце-прем’єр-міністру України - Міністру регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Віктору Тихонову переглянутий варіант українського перекладу Додаткового протоколу до Європейської хартії місцевого самоврядування, який було підготовлено за підсумками засідання Робочої групи.

Президент України має намір уповноважити Віктора Тихонова, Віце-прем’єр-міністра України - Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України на підписання Додаткового протоколу до Європейської хартії місцевого самоврядування про право участі у справах місцевого органу влади, вчиненого в місті Утрехт 16 листопада 2009 року. Відповідне Розпорядження Глава держави підпише найближчими днями.

Нагадаємо, що у 2009 році на 16-й Європейській конференції міністрів, відповідальних за регіональне та місцеве врядування (м.Утрехт, Королівство Нідерланди, 16-17 листопада 2009 р.) відкрито до підписання державами-членами Ради Європи Додатковий протокол до Європейської хартії місцевого самоврядування. Зазначений правовий документ має на меті забезпечити у рамках реалізації Європейської хартії місцевого самоврядування (ратифікована Верховною Радою України 15 липня 1997 р.) право кожної людини на участь у соціально-політичному житті на місцевому рівні та у діяльності органів місцевого самоврядування.

Ратифікація Україною Додаткового протоколу сприятиме ефективній підготовці України до головування в Комітеті міністрів Ради Європи (травень-листопад 2011 року),  проведенню в Україні у листопаді 2011 року 17-ої сесії Європейської Конференції міністрів, відповідальних за регіональне та місцеве врядування, а також реалізації положень Утрехтського порядку денного щодо забезпечення доброго врядування на місцевому та регіональному рівнях.