7 травня відбулося п’яте засідання Робочої групи Комітету з опрацювання та підготовки до другого читання проекту Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів у зв’язку з прийняттям Закону України «Про адміністративну процедуру» (реєстр. № 10161).

Під час засідання членами Робочої групи було розглянуто пропозиції про внесення змін до законодавчих актів, які були включені до законопроекту з реєстр. № 10161, а саме Законів України:

-     «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку»;

-     «Про дозвільну діяльність у сфері використання ядерної енергії»;

-     «Про нафту і газ»;

-     «Про газ (метан) вугільних родовищ»;

-     «Про ринок електричної енергії».

А також розглянуто пропозиції змін до законів України, які не були включені до законопроекту з реєстр. № 10161, але потребують опрацювання щодо необхідності їх приведення у відповідність до Закону України «Про адміністративну процедуру», а саме Законів України:

-     «Про ринок природного газу»;

-     «Про заходи, спрямовані на подолання кризових явищ та забезпечення фінансової стабільності на ринку природного газу»;

-     «Про альтернативні джерела енергії»;

-     «Про теплопостачання»;

-     «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання»;

-     «Про забезпечення прозорості у видобувних галузях»;

-     «Про мінімальні запаси нафти та нафтопродуктів»;

-     «Про комбіноване виробництво теплової та електричної енергії (когенерацію) та використання скидного енергопотенціалу» режим земель охоронних зон об’єктів магістральних трубопроводів».

Керівник Робочої групи Лариса Білозір поінформувала учасників, що за результатами комунікації з Європейською Комісією щодо надання оцінки відповідності положень проекту Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів у зв’язку з прийняттям Закону України «Про адміністративну процедуру» рекомендаціям Європейської Комісії, представленим у Звіті про прогрес України в рамках Пакета розширення ЄС 2023 року, та положенням Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони, до Комітету надійшли відповідні коментарі експертів Європейської Комісії. 

В своїх коментарях експерти Європейської Комісії зазначають, що відповідно до рекомендацій звіту про розширення (Розділ “Реформа державного управління”), Україна має забезпечити своєчасне приведення чинного законодавства у відповідність до Закону України «Про адміністративну процедуру» в усіх сферах, на які поширюється його дія. Крім того, у звіті уточнюється, що Україна має утриматися від запровадження “нових” винятків із застосування цього Закону. Також експертами наголошено, що посилання на “нові” винятки означає, що не слід запроваджувати жодних винятків, не передбачених оригінальним Законом (що був прийнятий 17 лютого 2022 року та набрав чинності 15 грудня 2023 року).

Захід відбувся за сприяння та підтримки Проекту Європейського Союзу «Підтримка комплексної реформи державного управління в Україні» (EU4PAR 2).

 

Повернутись до списку публікацій

Версія для друку

Ще за розділом


“Новини”

15 травня 2024 17:25
13 травня 2024 19:52
13 травня 2024 15:09
13 травня 2024 13:29
11 травня 2024 11:14
10 травня 2024 10:58
09 травня 2024 15:02
09 травня 2024 11:48
06 травня 2024 16:52
03 травня 2024 12:32