Комітет на своєму засіданні 20 жовтня 2023 року підтримав пропозицію Офісу Ради Європи в Україні виступити бенефіціаром проекту «Посилення доброго демократичного врядування і стійкості в Україні». Проект здійснюватиметься в рамках діяльності Ради Європи з підтримки України у виконанні її статутних та спеціальних зобов’язань як країни – члена Організації, яка ратифікувала Європейську хартію місцевого самоврядування, та відповідно до Плану дій Ради Європи для України «Стійкість, відновлення та відбудова» на 2023 – 2026 роки.
Проект розроблений з урахуванням пріоритетів, визначених національними партнерами згідно з Національним планом відновлення України станом на липень 2022 року (розділ «Державне управління», підрозділ щодо реформи місцевого самоврядування) та результатами Діалогу високого рівня «Добре демократичне врядування в Україні: досягнення, виклики та шлях вперед у повоєнний період», який відбувся у штаб-квартирі Ради Європи 8-9 листопада 2022 року.
Проект буде надавати допомогу Україні у зміцненні стійкості та подальшому розвитку доброго демократичного врядування та публічного адміністрування на користь народу України в умовах воєнного стану та післявоєнного періоду. Спеціальний акцент буде зроблено на багаторівневому врядуванні та переході від врядування в умовах воєнного стану до врядування у повоєнний період.
Проект складається з трьох взаємопов’язаних компонентів:
- удосконалення законодавчої бази у сфері доброго демократичного врядування та публічної адміністрації відповідно до європейських стандартів та успішних практик;
- сприяння у наданні якісних публічних послуг населенню органами місцевого самоврядування з фокусом на метрополійні території;
- посилення публічного запиту на добре демократичне врядування та публічну адміністрацію, що діють відповідно до європейських стандартів та успішних практик.
Передбачається, що проект буде впроваджуватися до 31 грудня 2024 року та включатиме:
- проведення правової експертизи та консультацій відповідно до стандартів та інструментів Ради Європи;
- діяльність у тісній співпраці з Європейським комітетом з питань демократії та врядування та Центром експертизи доброго врядування Ради Європи;
- заходи для посилення спроможності, навчання та обміну досвідом із партнерами з країн-членів Ради Європи;
- цільові заходи на запит української сторони.
Комітет здійснюватиме моніторинг впровадження діяльності, зазначеної в описі проекту, особливо діяльності, що націлена на зміцнення системи демократичного врядування та публічної адміністрації України на всіх рівнях відповідно до європейських стандартів під час дії воєнного стану та у пост-воєнний період.