Відповідно до Плану своєї роботи на період  десятої сесії Верховної Ради України Комітет  провів 11 вересня у м.Рівне круглий стіл на тему: «Взаємодія державної влади, місцевого самоврядування та громадськості у сфері забезпечення безпеки громадян».

Під час заходу Головою правління ГО «Центр політико-правових реформ» Ігорем Коліушком та керівником проектів центру Євгеном Крапивіним було представлено результати аналізу співпраці між органами публічної адміністрації та громадськості у сфері громадянської безпеки та презентовано проект концепції «Безпечна громада».

Експертом із територіального розвитку та місцевого самоврядування, головою ГО «Товариство дослідників України» Павлом Остапенком учасників заходу було ознайомлено з Концепцією формування мережі центрів безпеки в територіальних громадах, поінформовано про існуючу мережу пожежно-рятувальних підрозділів та проектні центри безпеки у Рівненській області.

Учасники круглого столу обговорили основні аспекти дієвого співробітництва,  яке дозволяло б забезпечити ефективне функціонування системи безпеки та захисту населення.

 Ключовими темами обговорення стали:

-безпекова ситуація Рівненщини;

-фінансове та нормативно-правове забезпечення, як умови для формування спроможності громад у сфері безпеки та оборони;

-стан функціонування Центрів безпеки, як об’єктів інфраструктури, що сприяють розвитку та удосконаленню системи цивільного захисту;

-проблемні питання, які виникають на місцях під час забезпечення базових безпекових потреб населення в умовах сьогодення;

-наявність чітких механізмів та стратегій щодо здійснення моніторингу та аналізу для вчасного реагувати на існуючі та можливі загрози;

-роль громадськості в процесі формуванні ефективних концепцій захисту та охорони населення;

-міжрегіональне співробітництво в сфері екстреної медицини.

У заході взяли участь народні депутати України – члени Комітету, представники Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України, обласної державної адміністрації, Головного управління Національної поліції та Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій України у Рівненській області, представники органів місцевого самоврядування Рівненщини та їх провідних асоціацій, міжнародних організацій, експерти.

Круглий стіл проводився спільно з Офісом Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України, ГО «Центр політико-правових реформ» за сприяння та підтримки Програми «U-LEAD з Європою».

 Відеозапис заходу можна переглянути за посиланням: https://www.youtube.com/live/o8xtlO0US5Y?si=ptXC738yHN4Hf4B2

Повернутись до списку публікацій

Версія для друку

Ще за розділом


“Новини”

15 червня 2024 10:20
14 червня 2024 11:23
12 червня 2024 10:39
11 червня 2024 12:45
06 червня 2024 10:08
Парламентом прийнято у першому читанні за основу проект Закону про внесення змін до Закону України «Про державну службу» щодо удосконалення порядку співвідношення між рангами державних службовців і рангами посадових осіб місцевого самоврядування, військовими званнями, дипломатичними рангами та іншими спеціальними званнями та зарахування до стажу державної служби часу роботи на деяких посадах у військових адміністраціях (реєстр. № 9478)
05 червня 2024 14:09
04 червня 2024 13:44
03 червня 2024 11:05
01 червня 2024 12:13
30 травня 2024 12:27